Lista alfabetyczna

Windows 10 Technical Preview 1.0

 
Data aktualizacji: 26 stycznia 2015
Liczba pobrań: 10448
Ocena redakcji
 
Producent: Microsoft
Licencja: Trial
Systemy operacyjne: Windows

Umieść box z programem Windows 10 Technical Preview u siebie na stronie

Microsoft udostępnił Windows 10 Technical Preview - wersję testową najnowszego systemu operacyjnego Windows. Do instalacji niezbędny jest klucz produktu. Licencja na Technical Preview wygasa w dniu 15 kwietnia 2015 roku.

WAŻNE: przy instalacji należy skorzystać z tego klucza NKJFK-GPHP7-G8C3J-P6JXR-HQRJR

Dostępna jest już POLSKA wersja językowa (tylko wersja 64-bitowa)

Najważniejsze nowe funkcje Windows 10:

- Rozszerzone Menu Start: znane Menu Start powróciło. Umożliwia łatwiejsze korzystanie i szybszy dostęp do najpopularniejszych funkcji systemu. Menu zawiera również nowy element umożliwiający zamieszczenie spersonalizowanej zawartości: ulubionych aplikacji, programów, kontaktów oraz stron www.

- Uruchamianie aplikacji w oknach: aplikacje z Windows Store teraz otwierają się w takim samym formacie, co programy desktopowe. Można zatem zmieniać ich rozmiar, umieszczać w dowolnym obszarze ekranu oraz wykorzystywać pasek tytułowy, na którym znajdą się polecenia maksymalizowania, minimalizowania i zamknięcia okna jednym kliknięciem.

- Ulepszona praca z wieloma aplikacjami (snap enhancements): praca z wieloma aplikacjami jednocześnie ma być łatwiejsza dzięki ulepszonym mechanizmom rozmieszczenia okien aplikacji. Można umieścić do czterech aplikacji na jednym ekranie z nowym geometrycznym układem okien. Windows będzie optymalizować rozmieszczenie okien oraz zasugeruje jak wykorzystać wolną przestrzeń ekranu.

- Nowy przycisk Podgląd Zadań: nowy przycisk Podgląd Zadań (Task View) na pasku zadań umożliwia podgląd wszystkich otwartych aplikacji i plików, co umożliwia wygodniejsze przełączanie się między oknami i utworzonymi pulpitami, za pomocą jednego kliknięcia.

- Wiele pulpitów: zamiast wielu aplikacji i plików nakładających się na jednym pulpicie, można z przełączyć się pomiędzy odrębnymi pulpitami stworzonymi dla różnych celów i projektów - niezależnie czy do pracy, osobistego użytku czy innych zastosowań.

Jakie są sprzętowe wymagania Windows 10?

Procesor: 1 GHz

RAM: 1 (GB) (32-bit) lub 2 GB (64-bit)

Miejsce wolne na HDD: 16 GB

Karta graficzna: Microsoft DirectX 9 ze sterownikiem WDDM

Dostęp do internetu

 

 

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto