A A A

Chrome 4.0 już jest!

26 stycznia 2010, 15:08
Chrome 4.0 już jest!

Pojawiło się kolejne wydanie przeglądarki Chrome - 4.0. Warto w tym momencie wspomnieć, że przeglądarka debiutowała zaledwie półtora roku temu.

Google twierdzi, że najnowsza przeglądarka Chrome, jest o wiele szybsza aniżeli wersja poprzednia. W testach przeprowadzonych za pomocą Mozilla Dromaeo DOM Core Tests wykazano, iż Chrome 4.0 jest szybszy o 42 proc. w porównaniu z wersją 3.0.

W najnowszej wersji warto zwrócić uwagę na funkcję synchronizacji zakładek z kontem Google, oraz możliwość instalacji dodatków z katalogu Google Chrome Extensions. Instalacja rozszerzeń następuje bardzo sprawnie i szybko, bez konieczności restartowania przeglądarki. Rozszerzeń dla Chrome jest już ponad 1,5 tysiąca, a ich liczba przecież cały czas rośnie. Dzieje się tak dlatego, gdyż Google udostępniło narzędzie do łatwego tworzenia rozszerzeń.

Śmiało można powiedzieć, że przeglądarka Chrome 4.0 to udane dzieło programistów.

Jak na razie przeglądarka Chrome 4.0 z pakietem rozszerzeń dostępna jest dla systemu Windows. Użytkownicy Linuksa i Mac OS X póki co muszą zadowolić się wersją beta.

Przeglądarkę Chrome 4.0 można ściągnąć klikając TUTAJ


Łukasz Piątek
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

LinkedIn czyta dane ze schowka
7 lipca 2020
Nowa funkcja w systemie iOS 14 wykryła, że LinkedIn kopiuje dane ze schowka. Microsoft, do którego należy serwis, twierdzi, że to błąd.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto