A A A

Dostawcy internetu nie przyłączą się do walki RIAA z piratami.

26 marca 2009, 15:43
Amerykańska organizacja RIAA wstrzymała z końcem ubiegłego roku indywidualne pozywanie użytkowników podejrzanych o dystrybucję materiałów chronionych prawem autorskim. Wcale to nie oznacza przerwania walki o ochronę praw autorskich. Tym razem RIAA próbuje wciągnąć do gry pośredników - firmy ISP, czyli internetowych usługodawców.
Dostawcy internetu nie przyłączą się do walki RIAA z piratami.

Próbuje, ale jak na razie niewiele z tych prób wychodzi. Życzeniem RIAA jest, by usługodawcy, po wskazaniu osób podejrzanych o nielegalną dystrybucję i pobieranie materiałów chronionych prawem autorskim, odcinali "piratów" od sieci. RIAA jest organizacją amerykańską, więc o pomoc zwróciła się do amerykańskich dostawców usług internetowych – gigantów takich jak AT&T czy Comcast.

AT&T początkowo zgłosiło chęć partycypowania w próbnym programie dotyczącym przeciwdziałania nielegalnej dystrybucji plików, jednak firma wycofała się z jakichkolwiek planów dotyczących odcinania internautów od usług internetowych, a przynajmniej nie w wyniku żądań RIAA. Z kolei firma Comcast zgodziła się na przesyłanie użytkownikom wiadomości (ostrzeżeń) otrzymanych od RIAA, ale podobnie jak AT&T nie ma w planach żadnych odcięć na żądanie RIAA.

Źródło: TechSpot


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Apple będzie dbać o nasze zdrowie
26 maja 2020
Prawdopodobnie firma chce w nowych słuchawkach AirPods wykorzystać czujniki światła do monitorowania stanu zdrowia użytkownika.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto