A A A

GC728X oraz GC728XP - przełączniki marki NETGEAR

16 lutego 2018, 08:00
GC728X oraz GC728XP to najbardziej wszechstronne przełączniki, które umożliwiają pełne zarządzanie z dowolnego miejsca na świecie.
GC728X oraz GC728XP - przełączniki marki NETGEAR

Te 28-portowe urządzenia Gigabit Ethernet z usługą Smart Cloud oraz czterema portami światłowodowymi (2 x SFP oraz 2 x SFP+) stanowią pierwsze przełączniki firmy NETGEAR, które umożliwiają konfigurację i zarządzanie z absolutnie dowolnego miejsca na świecie. Oba modele są bowiem w pełni zintegrowanymi urządzeniami zarządzanymi z chmury. Połączenie z chmurą i zdalne zarządzanie nie wymaga dodatkowego sprzętu (kluczy w chmurze, portali sieciowych, lokalnych serwerów, urządzeń sieci VPN lub proxy itp.). Wystarczy tu jedynie podłączyć przełącznik do sieci i Internetu, użyć aplikacji Insight do wykrycia i dodania urządzeń do sieci zarządzanej z chmury i gotowe.

Oba przełączniki charakteryzują się niezwykle nowoczesnym i prostym wzornictwem. Posiadają diody LED - w tym diody wskazujące stan zasilania, połączenia z chmurą, PoE max i stan wentylatora, a także stan połączenia/łącza portowego i zasilania PoE. Dodatkowo zostały one wyposażone w cichy wentylator oraz gniazdo blokady Kensington.

Co ważne, w modelu GC728XP wszystkie 24 porty Gigabit Ethernet obsługują PoE+ (802.3at) z całkowitym budżetem mocy 390W.

Warto podkreślić, że porty SFP i SFP+ są dedykowane, dzięki czemu nie musimy poświęcać portów dostępowych do zapewnienia komunikacji z innymi przełącznikami lub urządzeniami sieciowymi.

Na koniec warto zaznaczyć, iż oba przełączniki obsługują pełen zestaw zaawansowanych funkcji przełączania L2+/L3 Lite zarówno dla prostych sieci, jak i tych wysoce złożonych. Ponadto zostały opracowane tak, aby spełniać obecne i przyszłe wymagania sieci konwergentnej.

Cena GC728X to 1399 złotych brutto.

Cena GC728XP to 2499 złotych brutto.

 


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto