A A A

Google ogłasza koniec płatnych rozszerzeń Chrome’a

23 września 2020, 13:30
Takiej decyzji koncernu można było spodziewać się już od dawna.
Google ogłasza koniec płatnych rozszerzeń Chrome’a

Wszystko za darmo?

Jeszcze stosunkowo niedawno istniała możliwość sprzedawania płatnych rozszerzeń przeglądarki Chrome w sklepie Web Store. Google zablokował jednak na początku roku dodawanie nowych oraz aktualizowanie już istniejących wtyczek. Firma podjęła tę decyzję w związku z masowymi oszustwami, wynikającymi z faktu, że autorzy rozszerzeń mieli dostęp do wirtualnych portfeli użytkowników.

Ogromna liczba nadużyć sprawiła, że Google zawiesił możliwość publikacji płatnych wtyczek do momentu opracowania metody walki z nadużyciami. Przedłużająca się cisza w tej sprawie nie zwiastowała niczego dobrego i ostatecznie koncern zdecydował się wywiesić białą flagę.

 

Leczenie przez uśmiercenie

Rozwiązania problemu szukano przez około 9 miesięcy, ale ostatecznie firma ogłosiła całkowite wyłączenie możliwości pobierania opłat. Rezygnacja z tego systemu nie nastąpi jednak z dnia na dzień. Autorzy rozszerzeń mają jeszcze czas na przystosowanie się do zmian: 1 grudnia 2020 roku wyłączona zostanie opcja darmowych wersji próbnych, a możliwość pobierania opłat będzie istniała do 1 lutego 2021 roku.

fot. Chrome


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto