A A A

Google ogłasza koniec płatnych rozszerzeń Chrome’a

23 września 2020, 13:30
Takiej decyzji koncernu można było spodziewać się już od dawna.
Google ogłasza koniec płatnych rozszerzeń Chrome’a

Wszystko za darmo?

Jeszcze stosunkowo niedawno istniała możliwość sprzedawania płatnych rozszerzeń przeglądarki Chrome w sklepie Web Store. Google zablokował jednak na początku roku dodawanie nowych oraz aktualizowanie już istniejących wtyczek. Firma podjęła tę decyzję w związku z masowymi oszustwami, wynikającymi z faktu, że autorzy rozszerzeń mieli dostęp do wirtualnych portfeli użytkowników.

Ogromna liczba nadużyć sprawiła, że Google zawiesił możliwość publikacji płatnych wtyczek do momentu opracowania metody walki z nadużyciami. Przedłużająca się cisza w tej sprawie nie zwiastowała niczego dobrego i ostatecznie koncern zdecydował się wywiesić białą flagę.

 

Leczenie przez uśmiercenie

Rozwiązania problemu szukano przez około 9 miesięcy, ale ostatecznie firma ogłosiła całkowite wyłączenie możliwości pobierania opłat. Rezygnacja z tego systemu nie nastąpi jednak z dnia na dzień. Autorzy rozszerzeń mają jeszcze czas na przystosowanie się do zmian: 1 grudnia 2020 roku wyłączona zostanie opcja darmowych wersji próbnych, a możliwość pobierania opłat będzie istniała do 1 lutego 2021 roku.

fot. Chrome


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Rusza Apple One
30 października 2020
Koncern Apple rozpoczyna sprzedaż subskrypcji na pakiet gier, usług muzycznych, telewizyjnych i chmurowych.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto