A A A

Google prosi o pomoc Agencję Bezpieczeństwa Narodowego

5 lutego 2010, 10:42
Google prosi o pomoc Agencję Bezpieczeństwa Narodowego

Washington Post poinformował, iż firma Google negocjuje umowę z amerykańską Agencją Bezpieczeństwa Narodowego (NSA). Celem nawiązania współpracy jest zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników wyszukiwarki Google.

NSA, czyli największa na świecie agencja wywiadu elektronicznego pomoże koncernowi z Mountain View w analizie ostatnich ataków na Google'a. Ponadto zwiększy się bezpieczeństwo użytkowników wyszukiwarki, jak i samej wyszukiwarki. Pod lupę NSA trafią ataki hakerów na sieci komputerowe firmy Gogole w Chinach, w wyniku których włamano się m.in. do rachunków e-mailowych chińskich  dysydentów.

Pojawiają się jednak pytania, w jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo użytkowników, nie naruszając przy tym ich prywatności? Można usłyszeć pierwsze zaniepokojone głosy różnych stowarzyszeń dbających o ochronę prywatności obywateli.  Jak na razie Google nie komentuje doniesień prasy.

"Washington Post" zaznacza jednak, że zawarcie współpracy Google'a z NSA nie oznacza, że służby będą miały dostęp do poczty elektronicznej lub danych osobowych użytkowników.


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

LinkedIn czyta dane ze schowka
7 lipca 2020
Nowa funkcja w systemie iOS 14 wykryła, że LinkedIn kopiuje dane ze schowka. Microsoft, do którego należy serwis, twierdzi, że to błąd.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto