A A A

Kolejna wersja sterowników Catalyst wydana

24 lipca 2009, 10:19
Koncern AMD poinformował o wydaniu kolejnego zestawu certyfikowanych sterowników Catalyst przeznaczonych do kart graficznych z układami Radeon.
Kolejna wersja sterowników Catalyst wydana

Nowy zestaw sterowników Catalyst, oznaczony numeracją 9.7, jest przeznaczony do Windows XP, Windows Vista oraz Windows 7, przy czym dostępne są odmiany sterowników dostosowane zarówno do 32-bitowych, jak i 64-bitowych edycji tych systemów.

Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez producenta, miłośnicy gier 3D mogą się spodziewać zwiększonej wydajności wyświetlania grafiki bez zmiany parametrów pracy kart graficznych. Sam fakt instalacji nowych Catalystów powinien przyspieszyć grę Crysis w trybie wysokiej jakości o ok. 8 procent – pod warunkiem że komputer wyposażony jest w mocny układ z serii Radeon 4800.

Nowe sterowniki to nie tylko wyższa wydajność w grach, ale także przeprojektowany menedżer pulpitu i wyświetlania zintegrowany razem ze sterownikami. W nowej odsłonie użytkownik ma możliwość konfigurowania i aranżacji ustawień monitorów w znacznie prostszy sposób, dodano także pełne wsparcie technologii HydraVision (możliwość korzystania jednocześnie z więcej niż jednego monitora) dla systemu Windows 7.

Pakiet Catalyst 9.7 to także unowocześniony ATI Video Converter, który powinien bez żadnych problemów działać w najnowszym Windows 7 i to zarówno w 32-bitowej, jak i 64-bitowej odmianie tego systemu. Nowe Catalysty można pobrać z witryny AMD/ATI.

Źródło: TechSpot.


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Apple będzie dbać o nasze zdrowie
26 maja 2020
Prawdopodobnie firma chce w nowych słuchawkach AirPods wykorzystać czujniki światła do monitorowania stanu zdrowia użytkownika.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto