A A A

Oszuści grożą śmiercią szczeniaków

24 sierpnia 2009, 15:38
W sieci pojawił się kolejny, tym razem niezwykle perfidny, wariant tzw. nigeryjskiego szwindlu, czyli sposobu wyłudzania pieniędzy przez internet - informują australijskie media.
Oszuści grożą śmiercią szczeniaków

Pomysłowość internetowych złodziei nie zna granic. Tym razem oszuści starają się sprzedawać przez sieć nieistniejące zwierzęta. Klientom, którzy wahają się z zapłatą, grożą, że jeśli transakcja nie dojdzie do skutku, niedoszłego pupila może spotkać zły los.

Oszuści oferują zwierzęta na stronie internetowej, podszywając się pod prawdziwe firmy działające w Australii. W ofercie znajduje się imię oraz zdjęcie psa lub kota. Klient, który dokona zakupu, otrzymuje e-mail zawierający logo firmy zajmującej się transportem zwierząt, numer listy przewozowej oraz numer konta w Nigerii lub Kamerunie.

Jeśli wzbudzi to wątpliwości kupującego i wstrzyma się on z zapłatą, z kolejnego e-maila dowie się, że w przypadku braku wpłaty zwierzę zostanie zabite. Australijskie media nie podają, jak wielu internautów groźba zlikwidowania nieistniejącego psa lub kotka chwyciła za serce.

Źródło: Sydney Morning Herald


Maciej Płochocki PCF
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Apple będzie dbać o nasze zdrowie
26 maja 2020
Prawdopodobnie firma chce w nowych słuchawkach AirPods wykorzystać czujniki światła do monitorowania stanu zdrowia użytkownika.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto