A A A

Facebook nie pozostanie bezkarny?

16 września 2021, 08:30
Amerykańscy senatorowie wszczęli śledztwo przeciwko gigantowi. Dotyczy one negatywnego wpływu Instagrama na zdrowie psychiczne dzieci i nastolatków.
Facebook nie pozostanie bezkarny?

„Nie" dla wersji dziecięcej Instagrama

Dwoje czołowych senatorów z Komisji Handlu ds. ochrony konsumentów amerykańskiego Senatu rozpoczęło śledztwo w sprawie Facebooka dotyczące szkód, jakie Instagram może wyrządzać nastolatkom.

Jest to pokłosie artykułu w gazecie „The Wall Street Journal" opisującego 18-miesięczne dziennikarskie śledztwo, trwające do wiosny tego roku. Dziennikarze dotarli do badań prowadzonych wewnętrznie przez Facebooka. Wynika z nich, że korzystanie z Instagrama pogłębia problemy z wizerunkiem ciała jednej trzeciej użytkowników, zwłaszcza dziewcząt, a także potęguje lęki i depresję. O sprawie pisaliśmy wczoraj.

Grupa Demokratów z Senatu wezwała szefostwo firmy do rezygnacji z planów uruchomienia wersji Instagrama dla dzieci. „Dzieci i nastolatki są wyjątkowo wrażliwymi populacjami, a te odkrycia przedstawiają jasny obraz Instagrama jako aplikacji, która stanowi poważne zagrożenie dla dobrego samopoczucia młodych ludzi" – napisali prawodawcy.

fot. freestocks – Pixabay


Katarzyna Bielińska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto