A A A

Facebook znów wyjaśnia, jak chroni użytkowników

22 września 2021, 09:00
Jak twierdzi gigant, jego inwestycje w bezpieczeństwo użytkowników w ostatnich pięciu latach kosztowały 13 miliardów dolarów.
Facebook znów wyjaśnia, jak chroni użytkowników

Kolejna obrona przed zarzutami

W opublikowanych wczoraj (21 września) w firmowym blogu wyjaśnieniach właściciel największej sieci społecznościowej deklaruje, że obecnie 40 000 pracowników firmy zajmuje się zapewnieniem bezpieczeństwa i ochrony użytkowników Facebooka i Instagrama. To odpowiedź na zarzuty, jakie w zeszłym tygodniu pojawiły się w dzienniku „The Wall Street Journal".

Według redakcji Facebook dysponuje badaniami pokazującymi negatywny wpływ jego sieci społecznościowych na młodych ludzi; pozwalał też na rozpowszechnianie np. fałszywych informacji o COVID-19. Brak reakcji firmy miał wynikać z chęci podtrzymania zaangażowania użytkowników.

 

Facebook wytrwale zaprzecza

Gigant od początku broni się przed zarzutami. W najnowszym wpisie przyznaje, że w przeszłości niewystarczająco zajmował się sprawami bezpieczeństwa. Jednak od 2016 roku miał zainwestować w związane z nim zagadnienia 13 miliardów dolarów i zwiększyć liczbę pracowników pracujących nad ochroną użytkowników.

Jak deklaruje Facebook na swojej stronie, jego systemy sztucznej inteligencji pozwoliły między innymi zlikwidować trzy miliardy fałszywych kont tylko w pierwszej połowie bieżącego roku. Platforma miała również usunąć ponad 20 milionów dezinformujących treści dotyczących COVID-19 i szczepionek.

Po publikacji „The Wall Street Journal" śledztwo w sprawie Facebooka wszczęli amerykańscy senatorowie.

fot. Adem AY – Unsplash


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto