A A A

Facebook znów wyjaśnia, jak chroni użytkowników

22 września 2021, 09:00
Jak twierdzi gigant, jego inwestycje w bezpieczeństwo użytkowników w ostatnich pięciu latach kosztowały 13 miliardów dolarów.
Facebook znów wyjaśnia, jak chroni użytkowników

Kolejna obrona przed zarzutami

W opublikowanych wczoraj (21 września) w firmowym blogu wyjaśnieniach właściciel największej sieci społecznościowej deklaruje, że obecnie 40 000 pracowników firmy zajmuje się zapewnieniem bezpieczeństwa i ochrony użytkowników Facebooka i Instagrama. To odpowiedź na zarzuty, jakie w zeszłym tygodniu pojawiły się w dzienniku „The Wall Street Journal".

Według redakcji Facebook dysponuje badaniami pokazującymi negatywny wpływ jego sieci społecznościowych na młodych ludzi; pozwalał też na rozpowszechnianie np. fałszywych informacji o COVID-19. Brak reakcji firmy miał wynikać z chęci podtrzymania zaangażowania użytkowników.

 

Facebook wytrwale zaprzecza

Gigant od początku broni się przed zarzutami. W najnowszym wpisie przyznaje, że w przeszłości niewystarczająco zajmował się sprawami bezpieczeństwa. Jednak od 2016 roku miał zainwestować w związane z nim zagadnienia 13 miliardów dolarów i zwiększyć liczbę pracowników pracujących nad ochroną użytkowników.

Jak deklaruje Facebook na swojej stronie, jego systemy sztucznej inteligencji pozwoliły między innymi zlikwidować trzy miliardy fałszywych kont tylko w pierwszej połowie bieżącego roku. Platforma miała również usunąć ponad 20 milionów dezinformujących treści dotyczących COVID-19 i szczepionek.

Po publikacji „The Wall Street Journal" śledztwo w sprawie Facebooka wszczęli amerykańscy senatorowie.

fot. Adem AY – Unsplash


Barbara Blaczkowska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Raport FTC na temat gromadzenia danych
24 października 2021
Dostawcy usług internetowych zbierają ogromną ilość szczegółowych danych na temat klientów – wynika z raportu Federalnej Komisji Handlu...

Drożeje Raspberry Pi
24 października 2021
Cena jednopłytkowego komputera Raspberry Pi wzrosła po raz pierwszy od czasu premiery

Taniej na platformie Google Play
24 października 2021
Nie wszystko drożeje. Koncern z Mountain View ogłosił obniżkę opłat dla autorów aplikacji rozpowszechnianych na zasadzie subskrypcji za...

Pytania do gigantów
24 października 2021
Amerykańskie Biuro Ochrony Finansowej Konsumentów (CFPB) chce wiedzieć, jak firmy technologiczne gromadzą i wykorzystują dane finansowe...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto