A A A

Operatorzy komórkowi, koronawirus i Komisja Europejska

24 marca 2020, 16:50
Unijny komisarz ds. rynku wewnętrznego rozmawiał z operatorami sieci komórkowych o zagwarantowaniu jakości usług.
Operatorzy komórkowi, koronawirus i Komisja Europejska

Thierry Breton, pełniący w Komisji Europejskiej funkcję komisarza ds. rynku wewnętrznego, przedyskutował zagadnienie odporności sieci komórkowych z dyrektorami generalnymi europejskich firm telekomunikacyjnych oraz stowarzyszeniem operatorów telefonii komórkowej (GSMA, GSM Association).

Bretonowi zależy na zapewnieniu niezawodności usług sieciowych w czasie, gdy ze względu na epidemię koronawirusa coraz większa liczba mieszkańców UE jest zmuszona do pracy w trybie zdalnym. Ważna jest ponadto możliwość przekazywania przez sieć anonimowych danych w celu modelowania i prognozowania zjawiska rozprzestrzeniania się pandemii.

Komisarz zwrócił również uwagę na potrzebę ochrony najbardziej wrażliwych konsumentów, w tym mikroprzedsiębiorstw oraz małych i średnich przedsiębiorstw, które ze względu na obecne utrudnienia w działalności mają problemy finansowe i grożą im trudności z opłaceniem rachunków.

Wcześniej KE apelowała do usługodawców sieciowych o obniżenie jakości strumieniowanych materiałów w serwisach Netflix, YouTube i na innych platformach. Operatorzy są zadowoleni z pozytywnej odpowiedzi dostawców treści na wezwanie Komisji.

fot. Martin Sanchez – Unsplash


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto