Nowy udoskonalony GIMP- wersja 2.6
2 października 2008
Udostępniono nową stabilną wersję popularnej darmowej aplikacji do edycji oraz przetwarzania zdjęć i grafiki – GIMP 2.6. W aktualnym wydaniu podczas prac nad zmianami programiści uwzględnili liczne postulaty użytkowników programu, co znalazło odzwierciedlenie przede wszystkim w całkowitej przebudowie interfejsu mającej znacznie usprawnić pracę z aplikacją.

Nowe funkcje w YouTube
2 października 2008
Firma Google, właściciel YouTube – najpopularniejszego serwisu pozwalającego na udostępnianie filmów wideo w sieci, podejmuje szereg działań zmierzających do poprawienia jakości oferowanych klipów.

Prototypowy model przenośnego komunikatora
2 października 2008
Podczas odbywających się w Japonii targów CEATEC 2008 (30.09–04.10) firma Konica Minolta zaprezentowała nowatorski model przenośnego komunikatora.

Telefon od LG z dotykowym ekranem
2 października 2008
Pojawiły się pierwsze informacje na temat nowego telefonu ze stajni LG. Model oznaczony symbolem KP500 wyposażony będzie w duży, 3-calowy dotykowy wyświetlacz TFT, pracujący w rozdzielczości 240x400 pikseli, który będzie automatycznie obracany w zależności od aktualnego położenia.

Nowe, eleganckie drukarki sieciowe od Della
2 października 2008
Dell zaprezentował pięć nowych, wysokiej klasy drukarek, które charakteryzują się elegancką czarną obudową. Wśród nich znalazły się standardowe urządzenia oznaczone V505 i V505w, drukarka fotograficzna P703w oraz dwa modele drukarek laserowych, 5330dn i 2335dn.

FineReader 9.0 do użytku domowego
2 października 2008
Firma ABBYY, producent FineReadera, w odpowiedzi na potrzeby rynku w Polsce przygotowała specjalną wersję programu do użytku domowego. ABBYY FineReader 9.0 Home Edition dzięki zastosowaniu silnika OCR – Engine 9.0 – ma równie wysoką dokładność rozpoznawania jak najnowsze wersje Professional Edition i Corporate Edition.

Kryzys finansowy uderzy w rynek komputerów
1 października 2008
Trwający kryzys finansowy w amerykańskiej gospodarce uderzy w branżę IT, ale nie wcześniej niż w przyszłym roku – twierdzi Fudzilla, powołując się na opinie ekspertów.

Microsoft bierze się za "zastraszaczy"
1 października 2008
Microsoft wraz z waszyngtońską kancelarią prawniczą sięgną po środki prawne w celu likwidacji działalności producentów tzw. scareware'u – oprogramowania, które rzekomo łata dziury w zabezpieczeniach aplikacji.

Norton 2009 w polskiej wersji
1 października 2008
30 września odbyła się oficjalna premiera polskich wersji pakietów ochronnych marki Norton: Norton Internet Security 2009 oraz Norton AntiVirus 2009.

Expressivo przeczyta twoje e-maile
1 października 2008
Expressivo, program do syntezy mowy zawierający rewolucyjny syntezator mowy IVONA, opracowany przez polską firmę IVO Software sp. z o.o., doczekał się nowej wersji oznaczonej cyframi 1.4.3. Nowością w udostępnionym właśnie wydaniu jest funkcja czytania e-maili.

Telewizory zdalnie sterowane dłonią
1 października 2008
Na rozpoczętych wczoraj (30.09.08) japońskich targach CEATEC zaprezentowano interesujące urządzenia umożliwiające sterowanie telewizorami za pomocą zdalnie wykonywanych gestów. Nowatorskie rozwiązanie jest wynikiem połączenia pochodzących z branży bezpieczeństwa sposobów identyfikacji użytkownika na podstawie kształtu jego dłoni oraz technologii zdalnego sterowania telewizorami.

Sprzedaj swój program
1 października 2008
Indyjski serwis ZOHO, producent wielu znanych narzędzi biurowych online, stworzył witrynę Marketplace. Strona jest przeznaczona dla twórców aplikacji biurowych i potencjalnych klientów.

Nero Move it - konwersja doskonała
30 września 2008
Na specjalnie zorganizowanym pokazie obok nowej, dziewiątej wersji znanego pakietu narzędzi multimedialnych firma Nero zaprezentowała całkiem nowy produkt – Nero Move it.

Filmy w Amazon.com - darmowe inaczej?
30 września 2008
Luka w oprogramowaniu firmy Adobe, wykorzystywanym m.in. do dystrybucji filmów za pośrednictwem internetu, umożliwia zapisanie nadawanego strumienia wideo na dysku komputera i w ten sposób skopiowanie całego filmu - oczywiście bez opłat.

Opinie o przedmiotach na Znam.to
30 września 2008
Agora uruchomiła nowy serwis społecznościowy Znam.to, którego celem jest zbieranie opinii, recenzji i ocen produktów na podstawie informacji i własnych doświadczeń użytkowników.

Zewnętrzne dyski o pojemności 3 TB
30 września 2008
SimpleTech rozszerza linię zewnętrznych dysków Pro Drive i Duo Pro Drive, których pojemność sięgnie nawet 3 TB. Urządzenia są zgodne z interfejsami USB 2.0, FireWire 800, FireWire 400 oraz eSATA, dzięki któremu użytkownicy mogą przesyłać pliki z prędkością 3 Gb/s.

S3 Graphics Chrome 400 ULP
30 września 2008
Firma S3 Graphics zapowiedziała wprowadzenie układów graficznych S3 Graphics Chrome 400 ULP (Ultra Low Power) wyróżniających się niskim poborem energii i przeznaczonych dla energooszczędnych komputerów przenośnych i urządzeń mobilnych.

Nero po raz dziewiąty
30 września 2008
Pojawiła się nowa wersja jednego z najpopularniejszych programów do obsługi mediów cyfrowych. W dziewiątej wersji Nero wprowadzono wiele ciekawych funkcji i rozwiązań, które ułatwią użytkownikom dostęp i korzystanie z multimediów.

Superszybkie, pojemne karty CF od Sony
29 września 2008
Sony rozszerza ofertę kart pamięci typu CompactFlash, wprowadzając na rynek model o pojemności 16 GB i prędkości zapisu (300x) do 45 MB/s. Dotychczas w sprzedaży dostępne były pamięci 4 i 8 GB.

Nowe monitory w ofercie Della
29 września 2008
Dell zapowiedział wprowadzenie nowych monitorów panoramicznych 16:9, oznaczonych symbolami S2209W i S2309W. Oba ekrany oferują jakość Full HD 1080p i rozdzielczość do 1920x1080 pikseli.

Najnowsze artykuły

Powrót do składaków
Powrót do składaków
Patrząc przekrojowo na świat telefonów komórkowych, nietrudno zauważyć, że poprzedni rok upłynął pod znakiem powrotu składanych konstrukcji. Historia poniekąd zatoczyła koło ale żeby było to możliwe, wcześniej musiał nastąpić przełom technologiczny. I to w wielu obszarach. MARCIN KWIECIEŃ

Zamieszanie z USB
Zamieszanie z USB
Bez USB nie obejdzie się dziś praktycznie żadne urządzenie. Porty tego standardu są obecne nie tylko w komputerach, ale również sprzęcie multimedialnym, audiowideo czy nawet AGD. Służą do błyskawicznego przesyłania danych z pamięci zewnętrznej, jak również zasilania i ładowania. ROBERT SZYSZKA


Krok po kroku: Podręczny terminarz
Krok po kroku: Podręczny terminarz
Kolejna odsłona cyklu "Porady z pcformatowej szuflady". Kalendarz Google to narzędzie umożliwiające planowanie codziennych zajęć. Pozwala notować terminy wydarzeń i sprawy do załatwienia. Pomoże zorganizować spotkanie, przypomni też o rocznicy ślubu i wizycie u dentysty.


Porady z pcformatowej szuflady: ekran blokady
Porady z pcformatowej szuflady: ekran blokady
Ekran blokady to element, który część użytkowników uwielbia, a część nienawidzi. Jeżeli jesteś jedyną osobą, która korzysta z komputera i nie obawiasz się, że ktoś włamie się, by wykraść twoje dane, zapewne najchętniej wyłączysz Ekran blokady, bo tylko wydłuża czas logowania. Jeżeli jednak często blokujesz dostęp do stacji roboczej, Ekran da ci dostęp do wielu użytecznych informacji. Robert Szyszka

Smartfon wolności: fundacja /e/
Smartfon wolności: fundacja /e/
Porady z pcformatowej szuflady: Jak uniezależnić się od Googlea i zainstalować /e/ alternatywny system operacyjny dla smartfonów. Piotr Rabiej i Michał Michalski

Do widzenia, SETI@home!
Do widzenia, SETI@home!
Było tu wszystko, by przyciągnąć internetową brać. Entuzjaści mogli wziąć udział w nowatorskim projekcie, wraz z innymi pasjonatami użyczyć sprzętu i hobbystycznie, ale zarazem w pełni profesjonalnie szukać życia w kosmosie. SETI@Home stał się fenomenem, który niestety już się skończył. Uzupełnienie numeru PC Format 3/2020.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto