Kolejny kraj chce odcinać internet piratom
13 lutego 2008
Po Francji także Wielka Brytania zamierza odcinać dostęp do internetu osobom, które pobierają z sieci materiały objęte prawami autorskimi – informuje brytyjski The Times.


Uwaga na walentynkowy phishing!
12 lutego 2008
Do walentynek jeszcze dwa dni, ale już dziś możesz otrzymać kartkę od tajemniczego wielbiciela. Wiadomość nie wzbudza żadnych podejrzeń, ponieważ adres nadawcy to Onet.pl Kartki (kartki@onet.pl). Zobacz, jak wygląda fałszywa kartka.


Dziś przypada Dzień Bezpiecznego Internetu
12 lutego 2008
Dziś, w drugi wtorek lutego, obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu, ustanowiony w 2004 roku przez Komisję Europejską. Celem inicjatywy jest informowanie o zagrożeniach, jakie czyhają na najmłodszych użytkowników internetu oraz propagowanie działań niwelujących te zagrożenia.

Mobilny Microsoft
12 lutego 2008
W ciągu ostatnich kilku tygodni Microsoft jest na zakupach. Próbował już przejąć Yahoo!, jednak na razie udało mu się kupić firmę Danger, która stworzyła platformę dla aplikacji mobilnych. Jest ona wykorzystywana w telefonach oferowanych przez T-Mobile USA.


Kolejna aktualizacja Leoparda
12 lutego 2008
Twórca systemu operacyjnego Leopard – firma Apple - przygotowała kolejne uaktualnienie dla swojego najnowszego OS-a.


Microsoft nie przejmie Yahoo!
11 lutego 2008
Zarząd Yahoo! odrzucił ofertę zakupu firmy, jaką Microsoft oficjalnie skierował tydzień temu. Gigant z Redmond zobowiązał się do zakupu wszystkich akcji za kosmiczną sumę 44,6 miliarda dolarów. Powód?

Napisy.org powrócą?
11 lutego 2008
Jak donosi Gazeta Wyborcza, zabrzańska prokuratura ma wątpliwości, czy właściciel serwisu Napisy.org popełnił przestępstwo, udostępniając w internecie napisy do filmów.

Kolejne naloty policji na mieszkania piratów
11 lutego 2008
Tym razem na celowniku policji znaleźli się amatorzy pirackiego oprogramowania mieszkający w Puławach i Lublinie. Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zapukali do drzwi 28 mieszkań.

iPhone 3G już blisko?
11 lutego 2008
Jedną z głównych wad telefonu iPhone jest brak szybkiej transmisji danych. Internetowe wydanie Forbesa spekuluje, jakoby Apple pracował nad wersją 3G swojej komórki.


Najpopularniejsze wirusy
8 lutego 2008
Firma ESET (producent NOD32 Antivirus) opublikowała listę wirusów, które najczęściej atakowały komputery użytkowników w styczniu 2008 roku.


Wolność wyboru w Netii
7 lutego 2008
W nowej promocji Netii klient podpisujący umowę długoterminową już po 6 miesiącach może zmienić abonament za internet na niższy. Nie musi podpisywać nowej umowy i płacić żadnych kar.

SP1 do Visty ma kłopoty ze sterownikami
7 lutego 2008
Brak poprawnie działających sterowników sprawi, że wprowadzenie Service Packa 1 do Visty w ramach automatycznych aktualizacji może się opóźnić nawet o kilka miesięcy.

Opera Mobile 9.5 na rynku
6 lutego 2008
Opera Software zaprezentowała kolejną wersję swojej komercyjnej przeglądarki do urządzeń mobilnych. Mowa oczywiście o Opera Mobile 9.5. Znalazło się w niej wiele udoskonaleń, które umożliwiają przeniesienie trendu Web 2.0 do telefonów czy smartfonów wyposażonych w Windows Mobile, Symbiana czy specjalnie przygotowaną dystrybucję Linuksa.

Oszukiwał, bo chciał pograć
6 lutego 2008
Zaledwie 12 lat miał pomysłowy oszust, który postanowił się wzbogadzić na ludzkich uczuciach. Młodzieniec za pośrednictwem GG nakłaniał przypadkowe osoby do wysłania SMS-a o określonej treści pod wskazany numer.

Najnowsze artykuły

Lepiej, taniej, atramentowo
System stałego zasilania atramentem
Zachwycamy się matrycami OLED, kupujemy smartfony z dużymi wyświetlaczami, dokumenty i zdjęcia przechowujemy w formie cyfrowej, ale wciąż z przyjemnością patrzymy na klasyczny, ładny wydruk. Redakcja pc Format

Rządowy bat na operatora
Certyfikowany test przepływności łącza
Prędkość twojego łącza internetowego często spada poniżej wartości zapisanych w umowie z operatorem? Reklamuj usługę, wykorzystując bezpłatny system pomiarowy PRO Speed Test opracowany na zlecenie UKE. Marcin Lisiecki

Wiedza dla mas
Zasoby internetu
Nie ma cienia przesady w stwierdzeniu, że Wikipedia zmieniła świat. To najpowszechniejsze źródło wiedzy i witryna, która od ręki pozwala zweryfikować podstawowe fakty z każdej niemal dziedziny życia. A wszystko dlatego, że do spisywania haseł zabrali się amatorzy. Grzegorz Karaś/Marcin Kwiecień

Wielki mały port
Złącza
Dziś w smartfonach nadal króluje standard microUSB. Port ten najczęściej wykorzystujemy do ładowania akumulatora telefonu lub kopiowania większych ilości danych np. do komputera. Zupełnie nowe możliwości daje najnowsza wersja tego złącza, czyli USB typu C, dlatego coraz częściej montowana jest w nowych telefonach. Marcin Lisiecki

Na kłopoty z siecią
Dobór routera
Podpisałeś właśnie umowę na szybszy internet, a pingi w grach ani drgnęły, zaś strumieniowanie filmów jak cięło się wcześniej, tak tnie się dalej? Zanim zaczniesz walkę z operatorem, sprawdź, czy winowajcą nie jest twoja sieć domowa, bo coraz częściej to ona jest wąskim gardłem. Aleksander Olszewski

Gdy TV to za mało
Test projektorów do domu
Większości z nas projektory wciąż wydają się sprzętem dla nielicznych drogim, wymagającym miejsca i odpowiedniego przygotowania do użycia. Mamy nadzieję, że czytelnicy PC Formatu zmienią zdanie po przeczytaniu testu trzech urządzeń, które przetestowało nasze laboratorium. Tomasz Lubczyński

Test wideorejestratora Navitel R600 Quad HD
Ostrzej/płynniej
To mocniejsza wersja wyjątkowo udanego rejestratora, który testowaliśmy w zeszłym roku. Z zewnątrz modele te różnią się wyłącznie kolorem okręgu otaczającego obiektyw: tutaj mamy złoty zamiast niebieskiego. Najważniejsze jest jednak wnętrze. [AO]

Test słuchawek Lenovo Legion Stereo
Usłysz pole bitwy
To prosty i efektowny stylistycznie model, który powinien przypaść do gustu wszystkim fanom gier wieloosobowych. Szkoda jednak, że producent nie ustrzegł się paru wyraźnych niedociągnięć. [KK]
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto