Tag: windows

Sposób na ulotną pamięć
Łamanie haseł w Windows
Komputer oraz wszystkie przechowywane na nim materiały można chronić hasłem. Hasło jednak dobrze spełnia swoją rolę, dopóki je pamiętamy. Co robić, gdy pamięć nas zawiedzie? Pozostaje włamanie do własnych danych.

Jedno wśród tysiąca zdjęć
Galeria fotografii w Windows Vista
Każdy posiadacz aparatu cyfrowego, wcześniej czy później, gromadzi na dysku swojego komputera tysiące zdjęć. Jak wśród nich odnaleźć potrzebną fotografię jakiejś osoby, miejsca, uroczystości? Windows Vista jest wyposażony w bardzo pomocne w tym celu narzędzie program Galeria fotografii.

Dobre źródła
Skrypty w Windows odc. 5
Jeżeli uważnie śledziłeś dotychczasowe odcinki naszego kursu pisania skryptów, to poznałeś już podstawowe zagadnienia związane z wykorzystaniem języka Visual Basic Script. Teoria więc była. Nadszedł czas na praktykę.

Profilowanie okien
Ustawienia użytkowników i sprzętu w XP
Jeden komputer i wielu użytkowników. To typowa sytuacja w większości domów. Jak dopasować peceta do potrzeb poszczególnych osób, które z niego korzystają? Wystarczy umiejętnie się posłużyć wbudowanym w system Windows XP mechanizmem tak zwanych profili.

A ja wolę XP
Jak zamienić Vistę na XP w notebooku
Jeśli teraz lub wkrótce nabędziesz komputer przenośny, powita cię zapewne Windows Vista. Jest to system nowoczesny, ale wiele starszych programów w nim nie zadziała. W dodatku, gdy zostanie wyposażony tylko w 512 MB RAM-u, praca w nowym systemie nie będzie łatwa ani przyjemna. Możesz wtedy zatęsknić za XP. Pomożemy ci do niego wrócić, omijając czyhające po drodze pułapki.

Swoboda wyboru
Skrypty w Windows odc. 4
Uruchamiając w komputerze programy, otrzymujesz wyniki ich działań. W zależności od uzyskanych rezultatów odpowiednio reagujesz. Za pomocą skryptów możesz zautomatyzować te zdarzenia. Wbuduj w skrypt odrobinę inteligencji.

Nie tylko Start
Szybkie uruchamianie programów w Windows XP
Klikanie skrótów do aplikacji w menu Start nie jest jedynym sposobem uruchamiania programów w systemie Windows. Jeżeli zmienisz nieco swoje przyzwyczajenia, możesz mieć znacznie szybszy dostęp do aplikacji, dokumentów, czy nawet wyszukiwarek internetowych.

Darmowy makijaż
Zmiana wyglądu Windows
Chcesz błyskawicznie i kompleksowo zmienić wygląd Windows? Nie musisz się trudzić projektowaniem elementów interfejsu. Wykorzystaj gotowe tematy graficzne.

Konta dla wszystkich
Konta użytkowników w Windows XP i Vista
W dzisiejszych systemach Windows konta użytkowników są koniecznością. Dzięki nim możesz łatwo przydzielać wszystkim użytkownikom komputera odpowiednie uprawnienia, a tym samym chronić dane przed skasowaniem.

Sprytne działania
Tips & Tricks do Windows
Jak zlikwidować irytujące powiadomienia systemu? Jak samodzielnie ustawić komunikat dla domowników? Jak zablokować rejestr Windows? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszych poradach.

Sposób na błędy
Jak sobie radzić z komunikatami błędów w Windows
"System Windows zakończył działanie po poważnym błędzie", "Operacja niedostępna, skontaktuj się z administratorem systemu", "Brak urządzenia lub urządzenie nie działa", błękitne ekrany Masz dość? Wyjaśniamy, co oznaczają niezrozumiałe komunikaty błędów Windows i jak sobie z nimi radzić.

Coś nie pasuje?
Które programy nie będą działały w Windows Vista
Zanim się zdecydujesz na nowy system Windows Vista, sprawdź, czego nie uda ci się w nim zainstalować. Nie chcemy nikogo straszyć ani zniechęcać do przesiadki, jednak z pewnością masz swoje ulubione programy, które w Viście mogą nie działać.

Najnowsze aktualnościAlexa zamilkła w Europie
23 stycznia 2022
Usługa wirtualnego asystenta Amazona nieaktywna w Wielkiej Brytanii i na kontynencie europejskim.

Artykuły z wydań

 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto