Tlen dostępny również na maca
13 marca 2009
Tydzień temu pisaliśmy o premierze komunikatora Tlen.pl przeznaczonego do systemu Linux. Od wczoraj komunikator ze stajni o2.pl dostępny jest także na platformę Mac OS X.


Tanie połączenia dzięki Google?
13 marca 2009
Google uruchomiło nową usługę Voice, która udostępni użytkownikom tanią telefonię internetową w technologii VoIP. Na razie nowa oferta z Mountain View skierowana jest tylko do zarejestrowanych użytkowników w Grand Central ze Stanów Zjednoczonych.

Oszczędna linia monitorów Samsung
13 marca 2009
Samsung wprowadził do swojej oferty cztery nowe monitory z serii Ecofit, które zużywają o połowę mniej prądu w stosunku do normalnych monitorów, dzięki redukcji lamp tylnego oświetlenia.

Gates ponownie najbogatszy
13 marca 2009
Przejście założyciela Microsoftu na "emeryturę" i rezygnacja z czynnego udziału w pracach korporacji z Redmond nie przeszkodziły w powrocie na szczyty najbogatszych na świecie.


Windows 8 w 2012 roku
12 marca 2009
Oczekując na Release Cadidate Windows 7, która nie jest jeszcze gotowa, możemy się zastanawiać, jak będzie wyglądał Windows 8. Microsoft już planuje kolejną wersję swojego systemu operacyjnego, który ma się pojawić w ciągu 2-3 lat od premiery siódemki.

Kolejna wersja Androida już w kwietniu
12 marca 2009
Równocześnie z premierą kolejnego telefonu firmy HTC z systemem Android - HTC Magic - ma się pojawić kolejne wydanie tego mobilnego systemu operacyjnego. Będzie to pierwsza poważna aktualizacja od czasu publikacji pierwszej wersji Androida.

Polski MySpace się nie przyjął
12 marca 2009
MySpace to nazwa portalu społecznościowego znana wielu internautom na całym świecie. Polska wersja serwisu niestety nie zyskała zbyt wielu zwolenników w kraju nad Wisłą. Z tego powodu zamknięto właśnie warszawskie biuro projektu.

Reklamy Google = spyware?
12 marca 2009
Zgodnie z rewelacjami ujawnionymi przez serwis Neowin, Google planuje rozszerzenie swoich kampanii reklamowych o analizę zwyczajów użytkowników...

Zwiedzaj zamki, po których zostały tylko ruiny
12 marca 2009
Polski miesięcznik popularno-naukowo-cywilizacyjny Focus uruchomił na łamach swojego portalu społecznościowego możliwość wirtualnej podróży po zrekonstruowanych zamkach w trójwymiarze. Internauci mogą zajrzeć do licznych komnat i przespacerować się po korytarzach historycznych budowli, które są w rzeczywistości ruinami.

Lepsza współpraca programów z Windows 7
12 marca 2009
Programy działające obecnie w Windows Vista mają bezproblemowo funkcjonować także w Windows 7. Jednak zgodnie z opublikowanymi przez Microsoft informacjami, także aplikacje, które nie potrafiły "dogadać się" z Vistą, będą działać w Windows 7.

Polskie teledyski znikną z YouTube?
12 marca 2009
Jak donosi Gazeta Prawna, polskie teledyski w najpopularniejszym serwisie z wideoklipami YouTube są zagrożone. Powodem zamieszania jest ZAiKS, który żąda od witryny należącej do Google podziału zysków z wyświetlanych reklam.

Nowości muzyczne od Nokii
12 marca 2009
Fiński producent telefonów komórkowych zaprezentował trzy nowe urządzenia muzyczne oraz zapowiedział otwarcie sklepów Nokia Music Stores. Nokia promowała nowe telefony poprzedzającą kampanią reklamową "Your Music Player Is Ringing" pod adresem events.nokia.com.

Rekordowo szybkie i pojemne dyski SSD
12 marca 2009
Firma A-DATA, producent pamięci, zaprezentowała nową serię dysków SSD 300 Plus. Wg przedstawicieli A-DATA zastosowanie nowego kontrolera pamięci pozwoliło znacznie zwiększyć wydajność SSD.

Nowy cieńszy iPod shuffle
12 marca 2009
Apple, kontynuując politykę nowości, zaprezentowało dzisiaj kolejną odsłonę odtwarzacza iPod Shuffle. Najmniejsza empetrójka wyróżnia się zmienionym kształtem, pojemnością i nowymi funkcjami.

Nowa odsłona map Targeo
11 marca 2009
Jeden z popularniejszych w polskiej sieci serwisów z mapami doczekał się sporej modyfikacji, która ma powiększyć funkcje portalu oraz ułatwić korzystanie z niego.

Google blokuje SMS-y
11 marca 2009
Wiadomo już, że dzisiaj Google zablokuje możliwość wysyłania wiadomości tekstowych (SMS) przez Google Talk innym aplikacjom. Wykorzystywanie usługi Google stało się ostatnimi czasy bardzo popularne.

Nowa wersja robaka Conficker/Downadup/Kido jeszcze bardziej niebezpieczna
11 marca 2009
Eksperci z firmy Kaspersky Lab wykryli i dokładnie zanalizowali najnowszą wersję robaka Kido, znanego też pod nazwą Conficker lub Downadup. Najnowszy wariant różni się od poprzednich rozszerzeniem funkcjonalności trojana wykorzystywanej we wcześniejszych wersjach tego szkodnika.

Monitory HD od BenQ
11 marca 2009
Firma BenQ wprowadzi na polski rynek 6 nowych panoramicznych monitorów z serii G. Wszystkie urządzenia - z przekątną wyświetlacza od 18,5 do 24 cali - mają ekrany w rozdzielczości HD.

Najnowsze artykuły

Muzyczne wspomnienia
Zniknęła ci lista odtwarzania na Spotify? Tak ją przywrócisz
Jeśli zdarzyło ci się przypadkiem lub pod wpływem impulsu usunąć playlistę z serwisu strumieniującego muzykę Spotify, ale chcesz ją przywrócić, to istnieje taka możliwość. Wystarczy tylko kilka kroków. Paula Jeziorska

Migracja danych z Google Play Music do YouTube Music
Poradnik: jak przenieść zasoby muzyczne między aplikacjami
Niedawno pisaliśmy o końcu Google Play Music. Zamiast niego pojawi się YouTube Music. Co jednak zrobić, jeśli korzystaliśmy z apki Googlea, mamy wykupione za jej pośrednictwem zbiory muzyczne i muzykę wgraną do programu? Czekać nas będzie migracja danych. Paula Jeziorska

Dane bezpieczne w chmurze. Sprawdzamy Cloud Backup od nazwa.pl
Dane bezpieczne w chmurze [poradnik we współpracy z nazwa.pl]
Użytkownicy komputerów dzielą się na tych, którzy archiwizują swoje dane i takich, którzy zaczną to robić po tym, gdy już raz je stracą. Pół biedy, jeśli do krainy padniętych dysków odejdzie tylko ten systemowy, bo Windowsa i programy można szybko zainstalować od nowa. A co, jeśli utraci się archiwum zdjęć lub dokumentów? [poradnik we współpracy z nazwa.pl]

AS-y w swoim fachu
AS-y w swoim fachu
Zatrudnianie ludzi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu nie jest powszechnym procederem. Powstały więc fundacje, które działają na rzecz zdiagnozowanych. Ich członkowie poszerzają świadomość społeczną odnośnie m.in. specyficznych umiejętności osób z zespołem Aspergera i autyzmem wysokofunkcjonującym. Takim programem jest np. wrocławski asperIT. Paula Jeziorska

Powrót do składaków
Powrót do składaków
Patrząc przekrojowo na świat telefonów komórkowych, nietrudno zauważyć, że poprzedni rok upłynął pod znakiem powrotu składanych konstrukcji. Historia poniekąd zatoczyła koło ale żeby było to możliwe, wcześniej musiał nastąpić przełom technologiczny. I to w wielu obszarach. MARCIN KWIECIEŃ

Zamieszanie z USB
Zamieszanie z USB
Bez USB nie obejdzie się dziś praktycznie żadne urządzenie. Porty tego standardu są obecne nie tylko w komputerach, ale również sprzęcie multimedialnym, audiowideo czy nawet AGD. Służą do błyskawicznego przesyłania danych z pamięci zewnętrznej, jak również zasilania i ładowania. ROBERT SZYSZKA

Krok po kroku: Podręczny terminarz
Krok po kroku: Podręczny terminarz
Kolejna odsłona cyklu "Porady z pcformatowej szuflady". Kalendarz Google to narzędzie umożliwiające planowanie codziennych zajęć. Pozwala notować terminy wydarzeń i sprawy do załatwienia. Pomoże zorganizować spotkanie, przypomni też o rocznicy ślubu i wizycie u dentysty.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto