Apple kończy wspierać Boot Camp beta
3 grudnia 2007
Tylko do 31 grudnia koncern Apple będzie wspierał oprogramowanie Boot Camp Beta, które pozwala na zainstalowanie systemów Windows XP i Vista na komputerach Macintosh.

Lokalizator Google Maps w twoim telefonie
30 listopada 2007
Google wprowadził następną wersję Google Maps dla urządzeń mobilnych. Wraz z kolejną odsłoną użytkownicy otrzymali nową funkcję My Location.

Sprawdź w sieci, co warto czytać
30 listopada 2007
Serwis coczytac.pl to obowiązkowe miejsce dla wszystkich, którzy lubią czytać, a nie zawsze wiedzą, po jaką książkę teraz sięgnąć. Witryna przyda się także przy wyborze gwiazdkowych prezentów.

Doczekamy się GDrive?
30 listopada 2007
O usłudze GDrive internauci słyszą już od kilku lat. Kiedy Google wprowadzi wreszcie dyski online, na których będzie można przechowywać dane?

Internetowe oszustwa na wysoką skalę
28 listopada 2007
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali oszusta, który dzięki fałszywym ofertom mógł zarabiać miesięcznie nawet 100 tys. złotych.


Akumulatorki hybrydowe
28 listopada 2007
Firma TelForceOne wprowadziła na rynek akumulatorki hybrydowe HYBRA+, które łączą w sobie cechy zwykłych baterii alkalicznych i akumulatorów.

Gadu Gadu Lecha Wałęsy
28 listopada 2007
Przedstawiciele Gadu Gadu podsumowali dwa lata współpracy tego najpopularniejszego polskiego komunikatora z prezydentem Lechem Wałęsą.

Toshiby z HD DVD poniżej 4 tys. złotych
27 listopada 2007
Toshiba poinformowała, że od początku 2008 roku będzie montować standardowo napędy HD DVD w swoich laptopach kosztujących poniżej 4 tys. złotych.


Profil polskiego internauty
27 listopada 2007
Typowy polski internauta jest mężczyzną w wieku 15–24 lata i ma średnie wykształcenie. Z internetu korzysta co najmniej raz dziennie za pośrednictwem domowego komputera podłączonego do stałego łącza.

Microsoft odpowie za nalepkę "Vista Capable"?
27 listopada 2007
Wielu z nas, kupując nowy komputer przed premierą Windows Vista, znalazło na nim naklejkę "Windows Vista Capable". Miało to oznaczać, że pecet "nadaje się dla Windows Vista". W rzeczywistości słowo "nadaje się" wcale nie oznacza obsługuje.

Firefox 2.0.0.10 - naprawiono błąd .jar
26 listopada 2007
Mozilla udostępniła nową wersję przeglądarki Firefox. W odsłonie 2.0.0.10 naprawiono niebezpieczny błąd związany z otwieraniem plików .jar. Poniżej odnośnik do najnowszej wersji "liska".

Wikipedia potrzebuje ponad 4,5 miliona USD
26 listopada 2007
Miesiąc temu Wikipedia rozpoczęła kolejną zbiórkę pieniędzy na utrzymanie wolnej encyklopedii. Mimo wielu wpłat dotychczasowe dotacje nadal nie wystarczą na funkcjonowanie serwisu.

Top20 – ranking polskich witryn tematycznych
26 listopada 2007
Megapanel PBI/Gemius zaprezentował zestawienie najpopularniejszych witryn tematycznych w Polsce. Przedstawiono wyniki w dwunastu kategoriach, takich jak informacja, nowe technologie czy biznes.

Nowości od Play
26 listopada 2007
W świątecznej promocji "Playset" operator Play proponuje klientom najtańszy w ofercie telefon multimedialny Huawey – w pakiecie startowym za 299 zł. Nową propozycję przygotowano także dla klientów abonamentowych.

Odłączą internet piratom
26 listopada 2007
W zeszłym tygodniu informowaliśmy o liberalnym podejściu kanadyjskich stróżów prawa do osób udostępniających w sieci pirackie pliki. Zupełnie odmienne stanowisko w tej kwestii zajęły władze Francji, tam domorosłych piratów będzie się karać, i to surowo – odcięciem dostępu do internetu.

Service Pack 3 przyspiesza XP o 10%?
24 listopada 2007
Na łamach witryny exo.blog pojawił się kolejny test mający odpowiedzieć na pytanie czy Serice Pack 3 przyspieszy Windows XP. Poprzednie próby z Vistą (SP1) dowiodły czegoś zupełnie innego.

Gmail kontra Peer2Mail?
23 listopada 2007
Wczoraj według nieoficjalnych doniesień Google poblokował większość skrzynek pocztowych, z których korzystali użytkownicy Peer2Mail. W związku z działaniem GMaila stanęło największe polskie forum wymiany informacji o położeniu plików.


Najnowsze artykuły

Jak zorganizować Dysk Google'a
Dysk Gooogle
Wraz z upływem czasu Dysk Google'a potrafi zamienić się w składowisko plików i folderów, wśród których trudno się poruszać, a odnalezienie ważnego dokumentu graniczy z niepodobieństwem. Trzymając się kilku zasad, możemy uniknąć powstania bałaganu na sieciowym dysku.

Test Mio Cyclo 215 HC
Towarzysz spokokolarzy
Włókno węglowe w rowerach to już niemal przeszłość, w modzie jest grafen, a na kierownicy zwykły rowerzysta oprócz lampki ma co najwyżej licznik kilometrów. Czas więc zapoznać się z wynalazkiem w postaci nawigacji rowerowej. Powiedzmy sobie szczerze, że taki sprzęt nie jest dla tych, którzy sięgają po dwa kółka celem przejażdżki po parku (chyba że lekką ręką mogą wydać 999 zł). [MK]

Jak wyłączyć powiadomienia w Windows 10
Windows 10
Niejednokrotnie w pracy z Windows 10 np. przy obróbce tekstu czy podczas gier irytują nas wyskakujące powiadomienia. Pokazujemy jak w kilku krokach wyłączyć natarczywe komunikaty. Dzięki trybowi Skupienie da się automatycznie ukryć powiadomienia o wydarzeniach zachodzących podczas pracy z aplikacjami działającymi w trybie pełnoekranowym i na pierwszym planie.

Test Redmi Note 7
Szczęśliwa siódemka
Najnowsza wersja budżetowego telefonu Xiaomi to propozycja bezkonkurencyjna cenowo, kusząca liczbami, ale niepozbawiona wad. Wrażenie to potęguje się wraz z użytkowaniem. [TL]

Test słuchawek Plantronics RIG 300HX
Słuchawki do zbudowania
To stosunkowo tanie słuchawki gamingowe, opracowane raczej z myślą o graczach konsolowych, choć w praktyce można oczywiście używać ich z każdym sprzętem wyposażonym w gniazdo minijack. Niezależnie od zastosowania jest to konstrukcja osobliwa. [KK]

Test myszy Genesis Xenon 330
Mysia miss piękności
Niby zwykły sprzęt z podświetleniem RGB dla graczy, a po podłączeniu okazało się, że to jedna z najładniejszych myszy, jakie widzieliśmy. [TL]

Test monitora LG 24MK400H
Tani i ujdzie
Rzadko zdarza się, że producent podsyła tak tani monitor i reklamuje go jako gamingowy. Jeszcze rzadziej bywa, że takie deklaracje się sprawdzają. Tak jest jednak w tym wypadku za niespełna 500 złotych otrzymujemy szybką matrycę TN, 75 Hz odświeżania oraz technologię synchronizacji FreeSync. [TL]

Jak włączyć Flash w Chrome 76
Przeglądarki
Google od dawna zapowiadał, że porzuci obsługę technologii Adobe Flash. Ostatecznie ma to nastąpić za kilkanaście miesięcy. Przeglądarka Chrome wyświetla już zresztą komunikat Z końcem grudnia 2020 roku Flash Player nie będzie już obsługiwany. Podpowiadamy jak włączyć obsługę Flasha w najnowszej przeglądarce Chrome.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto