Czy Książe jednak przybędzie?
19 grudnia 2007
Z szybkością błyskawicy rozeszła się w internecie informacja o publikacji filmiku z gry Duke Nukem Forever – najdłużej powstającej produkcji w historii przemysłu gier komputerowych

Prezenty z e-sklepów mogą nie dotrzeć na czas
19 grudnia 2007
Szał świątecznych zakupów osiągnął apogeum. Internetowe sklepy liczą zyski. Jedno jest pewne – padnie kolejny rekord w polskim handlu elektronicznym. Internauci, którzy zrobią zakupy dzisiaj, przed świętami raczej ich nie zobaczą.

Mac OS X bardziej dziurawy niż Windows?
19 grudnia 2007
Na blogu ZDNet pojawiło się zestawienie liczby luk wykrytych w Windows i Mac OS X. Dziury policzył Larry Dignan, korzystając z raportów przygotowanych przez Secunię.


Zdekonspirowani w naszej-klasie
18 grudnia 2007
Nasza-klasa ma już rok i ponad 3 miliony zarejestrowanych użytkowników. Wśród absolwentów znajdują się sławne osoby, politycy, a teraz także policjanci. Ci ostatni łatwo mogą paść ofiarą przestępców.

Nowe gry MMO w ofercie Wirtualnej Polski
18 grudnia 2007
Dzisiaj Wirtualna Polska wzbogaciła swoją ofertę gier. Do udostępnionej w październiku gry Delirium dołączyły właśnie Mafia 1930, Dark Orbit oraz Sea Fight.


Taniej i więcej u AMD
18 grudnia 2007
AMD wprowadził modyfikacje w swoim cenniku – najmłodsze dziecko koncernu, procesor Phenom 9500 potaniał o 18 euro. Ale to niejedyne zmiany w ofercie AMD.

Megaprzekręt na Allegro
18 grudnia 2007
Płaskie telewizory w okazyjnych cenach rozchodziły się błyskawicznie. Niektórzy, wietrząc dobry interes, brali nawet po 40 sztuk. Teraz nie zobaczą ani sprzętu, ani pieniędzy. Kolejny niewiarygodny przekręt na Allegro.

Porozumienie TP i Cyfra+
17 grudnia 2007
Na mocy umowy podpisanej przez Telekomunikację Polską i Cyfra+ największy polski operator telefoniczny dostarczy swoim abonentom usługi telewizyjne za pomocą satelity, a najstarsza polska platforma cyfrowa będzie świadczyć usługi telefoniczne i dostępu do internetu.

Microsoft zabiera głos w sprawie Opery
17 grudnia 2007
Kilka dni temu norweska firma zwróciła się do Komisji Europejskiej, aby nakazała Microsoftowi usunięcie Internet Explorera z systemu Windows bądź preinstalowanie różnych przeglądarek. Opera sugeruje, że w takim przypadku użytkownik miałby wybór. Microsoft odpowiada...

Konkurencja dla Wikipedii?
17 grudnia 2007
Google Knol ma być bezpośrednim konkurentem dla internetowej encyklopedii Wikipedia. Podobnie jak w Wikipedii, w Knolu hasła będą opracowywane przez samych internautów, ale bez możliwości edytowania wpisów innych użytkowników.


Google Pack po polsku
14 grudnia 2007
W sieci jest już dostępna polska wersja językowa pakietu Google Pack. W skład pakietu wchodzi kilka przydatnych i darmowych narzędzi.

OpenOffice wkrótce bez instalacji
14 grudnia 2007
Już wkrótce, aby korzystać z darmowego pakietu OpenOffice, nie będziesz musiał go instalować. Wystarczy przeglądarka internetowa.

Uprany pendrive i mrówki w dysku twardym
14 grudnia 2007
Zajmująca się odzyskiwaniem danych firma Kroll Ontrack opublikowała listę najbardziej ekstremalnych przypadków utraty danych, z jakimi zetknęli się specjaliści firmy w 2007 roku.

Opera skarży Microsoft
14 grudnia 2007
Do Komisji Europejskiej wpłynęła, przygotowana przez Opera Software, skarga przeciwko koncernowi Microsoft.

Wzrost sprzedaży komputerów
13 grudnia 2007
Jak podał serwis IDC, światowa sprzedaż komputerów wzrosła w trzecim kwartale bieżącego roku o ponad 16%, głównie za sprawą laptopów.

Sharp kontra Samsung
13 grudnia 2007
Koncern Sharp pozwał do sądu Samsung Electronics w związku z naruszeniem patentów wykorzystywanych w telewizorach LCD.

Nowy portal internetowy
12 grudnia 2007
W dniu dzisiejszym wystartował nowy portal internetowy AOL.pl. Wywodząca się z USA firma AOL ma swoje serwisy w 9 innych krajach europejskich.

Najnowsze artykuły

Jak zorganizować Dysk Google'a
Dysk Gooogle
Wraz z upływem czasu Dysk Google'a potrafi zamienić się w składowisko plików i folderów, wśród których trudno się poruszać, a odnalezienie ważnego dokumentu graniczy z niepodobieństwem. Trzymając się kilku zasad, możemy uniknąć powstania bałaganu na sieciowym dysku.

Test Mio Cyclo 215 HC
Towarzysz spokokolarzy
Włókno węglowe w rowerach to już niemal przeszłość, w modzie jest grafen, a na kierownicy zwykły rowerzysta oprócz lampki ma co najwyżej licznik kilometrów. Czas więc zapoznać się z wynalazkiem w postaci nawigacji rowerowej. Powiedzmy sobie szczerze, że taki sprzęt nie jest dla tych, którzy sięgają po dwa kółka celem przejażdżki po parku (chyba że lekką ręką mogą wydać 999 zł). [MK]

Jak wyłączyć powiadomienia w Windows 10
Windows 10
Niejednokrotnie w pracy z Windows 10 np. przy obróbce tekstu czy podczas gier irytują nas wyskakujące powiadomienia. Pokazujemy jak w kilku krokach wyłączyć natarczywe komunikaty. Dzięki trybowi Skupienie da się automatycznie ukryć powiadomienia o wydarzeniach zachodzących podczas pracy z aplikacjami działającymi w trybie pełnoekranowym i na pierwszym planie.

Test Redmi Note 7
Szczęśliwa siódemka
Najnowsza wersja budżetowego telefonu Xiaomi to propozycja bezkonkurencyjna cenowo, kusząca liczbami, ale niepozbawiona wad. Wrażenie to potęguje się wraz z użytkowaniem. [TL]

Test słuchawek Plantronics RIG 300HX
Słuchawki do zbudowania
To stosunkowo tanie słuchawki gamingowe, opracowane raczej z myślą o graczach konsolowych, choć w praktyce można oczywiście używać ich z każdym sprzętem wyposażonym w gniazdo minijack. Niezależnie od zastosowania jest to konstrukcja osobliwa. [KK]

Test myszy Genesis Xenon 330
Mysia miss piękności
Niby zwykły sprzęt z podświetleniem RGB dla graczy, a po podłączeniu okazało się, że to jedna z najładniejszych myszy, jakie widzieliśmy. [TL]

Test monitora LG 24MK400H
Tani i ujdzie
Rzadko zdarza się, że producent podsyła tak tani monitor i reklamuje go jako gamingowy. Jeszcze rzadziej bywa, że takie deklaracje się sprawdzają. Tak jest jednak w tym wypadku za niespełna 500 złotych otrzymujemy szybką matrycę TN, 75 Hz odświeżania oraz technologię synchronizacji FreeSync. [TL]

Jak włączyć Flash w Chrome 76
Przeglądarki
Google od dawna zapowiadał, że porzuci obsługę technologii Adobe Flash. Ostatecznie ma to nastąpić za kilkanaście miesięcy. Przeglądarka Chrome wyświetla już zresztą komunikat Z końcem grudnia 2020 roku Flash Player nie będzie już obsługiwany. Podpowiadamy jak włączyć obsługę Flasha w najnowszej przeglądarce Chrome.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto