Tańszy telefon dla najuboższych
16 maja 2008
W opinii UKE Telekomunikacja Polska od 1 czerwca powinna zaoferować tańszy abonament telefoniczny osobom pobierającym zasiłki socjalne.

Google udostępniło encyklopedię dla webmasterów
16 maja 2008
Na łamach serwisu Google Code zaprezentowany został produkt Google Doctype, czyli otwarta encyklopedia dla webdeweloperów. Znaleźć w niej można większość zagadnień dotyczących HTML-a, JavaScriptu, CSS-ów i innych internetowych technologii.

iPhone w Polsce w Orange!
16 maja 2008
France Telecom, właściciel marki Orange, wydał dzisiaj oświadczenie na temat nowej umowy z firmą Apple. Według niej nowe telefony iPhone pojawią się w tej sieci komórkowej także w Polsce.

Yahoo jednak będzie przejęte?
16 maja 2008
Po tym, jak Microsoft wycofał swoją ofertę przejęcia internetowego giganta, akcje Yahoo! bardzo potaniały – z około 30$ do nawet 24$. Nie jest więc dziwne, że po udziały w firmie zaczęli ustawiać się nowi inwestorzy. Jednym z nich jest milioner Carl Icahn, który rozpoczął skupowanie akcji i w tym momencie ma ich blisko 50 milionów. Ich wartość wynosi blisko 1,4 miliarda dolarów.

Kradną dane użytkowników VoIP
15 maja 2008
Po masowych kradzieżach numerów kart kredytowych i danych medycznych zainteresowanie internetowych rabusiów skoncentrowało się na użytkownikach telefonii internetowej.

Adobe Flash Player 10 prawie gotowy
15 maja 2008
Wczoraj firma Adobe udostępniła testową wersję Flash Player 10, znanego wcześniej pod nazwą kodową Astro. Znajdziemy w niej kilka ciekawych nowości, które zapewne spowodują, że Flash będzie popularniejszy.

Czy jesteś hiperkomunikatywny?
15 maja 2008
Co zabrałbyś, wychodząc z domu na 24 godziny, gdybyś mógł wybrać tylko jedną rzecz? 38 proc. pytanych odpowiedziało, że telefon komórkowy.

Atak na BZ WBK
15 maja 2008
Od wczoraj na skrzynki pocztowe polskich internautów ponownie jest wysyłany phishing. Celem ataku są klienci banku BZ WBK.

Dźwięki X-Fi także przez USB
13 maja 2008
Creative zaprezentował kartę dźwiękową z serii Sound Blaster X-Fi podłączaną do komputera przez port USB.

Nimbuzz – rozmowy za darmo
13 maja 2008
Holenderska firma Nimbuzz na początku poprzedniego roku udostępniła wersję beta komunikatora IM, pozwalającego m.in. prowadzić darmowe rozmowy głosowe z użytkownikami różnych sieci, np. Skype, Google Talk, MSN Live czy Jabber. Dzisiaj udostępnione zostały dwie kolejne wersje Nimbuzza, mobilna i w postaci widgetów dla serwisów społecznościowych.

Microsoft – wirtualny teleskop
13 maja 2008
Kolejna gratka (po Google Sky) dla amatorów astronomii. Microsoft opublikował betę programu do oglądania nieba. Aplikacja umożliwia podziwianie obrazów z obserwatoriów umieszczonych na ziemi oraz w przestrzeni kosmicznej.

Proste tworzenie społeczności
13 maja 2008
Nowa usługa Google Friend Connect pozwoli zamienić dowolną stronę internetową w portal społecznościowy – dodać galerię użytkowników, tablicę z ogłoszeniami czy system zaproszeń do udziału w życiu społeczności.


Mozilla Firefox 3 RC1 – testy wewnętrzne
12 maja 2008
Mike Schroepfer z Mozilla Corporation poinformował na blogu programistów Mozilli o zamrożeniu kodu przeglądarki Mozilla Firefox 3.0 w wersji RC1. Wczoraj miały się zacząć testy wewnętrzne, od których wyników zależy dalszy rozwój wersji RC. Jeśli zespół nie napotka na problemy, to ta wersja Firefoksa zostanie upubliczniona dla wszystkich internautów.

Semantyczna wyszukiwarka
12 maja 2008
Firma Powerset zaprezentowała pierwszą internetową wyszukiwarkę semantyczną, która generuje wyniki nie tylko w oparciu o słowa wpisane w pole wyszukiwania, ale także o ich znaczenie.

Karta graficzna pod USB
12 maja 2008
Firma EVGA zaprezentowała wpinaną do portu USB kartę graficzną, zwiększającą liczbę monitorów, które można podłączyć do jednego komputera.

NAVIGON 2110 max - kolejna nawigacja
9 maja 2008
Zadebiutował na targach CeBIT, teraz dostępny w sklepach – nowy NAVIGON 2110 max wyposażony w najnowsze oprogramowanie udowadnia, że nowoczesną i elegancką nawigację można kupić za naprawdę nieduże pieniądze. Dodatkowo wybierając NAVIGON 2110 max, otrzymamy zniżkę na 2-letnią aktualizację map.

Szukasz wiedzy? Rozwiązaniem jest helpo.pl
9 maja 2008
Piątego maja ruszył semantyczny serwis Helpo.pl. Głównym celem nowego serwisu jest ułatwienie szybkiego dostępu do informacji oraz doświadczeń innych internautów. Helpo.pl jest także skierowany do specjalistów, którzy zainteresowani są budowaniem własnego wizerunku.

Europa - Google liderem, Nasza-klasa na szóstej pozycji
9 maja 2008
Jak donosi Marketing Charts, najczęściej używaną w marcu przez europejskich internautów wyszukiwarką została Google. Według badań comScore, przeprowadzono na niej ponad 19 miliardów wyszukań. W zestawieniu znalazły się dwa polskie akcenty.

Najnowsze artykuły

Test dysku WD Black SN750 NVMe SSD 1 TB
Firma WD odświeżyła swoje sztandarowe dyski SSD NVMe i opracowała linię SN750. Zmiany polegają na dodaniu modelu o pojemności 2 TB, zmianie firmwareu  to jest najistotniejsza różnica i dodaniu radiatora (tylko 250 GB jest wyłącznie z metalizowaną naklejką). [MK]

Test Iiyama G2530HSU
Tryptyk
Iiyama wysłała do laboratorium PC Formatu trzy 24-calowe monitory. Dlaczego? Otóż wraz z nimi dotarł specjalny uchwyt, który pozwala na połączenie ich w półtorametrowy ekran o rozdzielczości 5760x1080 pikseli. [TL]

Test monitora Philips 241B8Q
Nie tylko eko
Philips 241B8Q to monitor wyprodukowany w 85 proc. z materiałów pochodzących z recyklingu. Dla przeciętnego użytkownika kluczowa powinna być jednak informacja, że to tylko jeden z wielu atutów tego ekranu. [TL]

Po co komu AMP?
Promocja
Karty graficzne firmy ZOTAC występują zazwyczaj w kilku wersjach. Najwydajniejsze są oznaczone dopiskiem AMP i pracują z wyższymi częstotliwościami niż tańsze modele. Ale czy warto za to dopłacać? redakcja pc format

Test słuchawek Patriot Viper V370
Bas do potęgi
Patriot kieruje swoją serię Viper głównie do graczy i V370 nie są wyjątkiem. Słuchawki w standardzie 7.1 możemy kupić taniej, tu producent dorzucił jednak dodatkowe wzmocnienie basu. Dzięki temu każda eksplozja brzmi tu wyjątkowo soczyście. [KK]

Test słuchawek Creative SXFI Air
Powietrze pełne przestrzeni
Nigdy nie mieliśmy zaufania do wirtualnego dźwięku przestrzennego. Creative SXFI Air są pierwszym modelem słuchawek, który sprawia, że wolimy słuchać muzyki z szerszą, stworzoną przez sterownik urządzenia sceną. [GK]

Test Creative SXFI AMP
Wielka przestrzeń
Magia! Tak (pomijając parę dodatkowych wyrazów) opisuje swój najnowszy wynalazek, Super X-Fi, firma Creative. W skrócie: to technologia dźwięku przestrzennego, która sprawia, że wydaje się, iż muzyka czy odgłosy dochodzą do słuchacza z porządnych zewnętrznych głośników, a nie ze słuchawek, które ma się fizycznie na lub w uszach. aleksander olszewski

Test karty graficznej Inno3D GTX 1650 Compact
Budżetowo, ale niezbyt tanio
Jak to w życiu bywa, najmocniejsi prą przodem, torując drogę maruderom. Dlatego na GeForcea GTX 1650 musieliśmy czekać stosunkowo długo. W końcu się pojawił i choć charakteryzuje się dobrą kulturą pracy, to cena karty została ustalona na zbyt wysokim poziomie w stosunku do wydajności. Grzegorz Karaś
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto