Odtwarzacze blu-ray z dostępem do internetu
18 marca 2009
Wprowadzone przez Panasonic dwa nowe modele odtwarzaczy blu-ray pozwalają wyświetlić na ekranie telewizora strony internetowe. Niestety producent nie zdecydował się dać użytkownikom swobody w surfowaniu po sieci i nowa funkcja pozwala oglądać zawartość tylko najpopularniejszych witryn WWW.

Hotele w nokaut.pl
18 marca 2009
Serwis porównujący ceny - Nokaut.pl - wprowadził nową funkcję. Pozwala ona na szybkie przeszukiwanie najważniejszych stron hotelowych w czasie rzeczywistym, co sprawia, że znalezione oferty mają być lepsze niż te wyszukane przez konkurencyjne serwisy rezerwacyjne.

Windows Mobile 6.5 beta rozdany...
18 marca 2009
Microsoft udostępnił wydanie beta swojego najnowszego systemu przeznaczonego do mobilnych urządzeń: Windows Mobile 6.5. Otrzymali go do testów...

Mass Effect 2 - oficjalnie zapowiedziany
18 marca 2009
Kontynuacja uznawanego za jeden z najlepszych RPG-ów w historii gier ukaże się w 2010 roku na pecety oraz Xboksa 360. Plotki o planowanej wersji na PS3 na razie się nie potwierdziły.

Kryzys pożarł darmowy internet w stolicy
18 marca 2009
Miał się pojawić już za pół roku, być darmowy i umożliwiać przeglądanie stron WWW oraz odbieranie poczty. Za jego pomocą nie można byłoby pobierać plików ani oglądać stron pornograficznych. Mowa o darmowym internecie w Warszawie, który obiecano, a którego wiadomo już, że na razie nie będzie.

Konkurs dla korzystających z Adobe Flash
18 marca 2009
Firma Adobe zaprasza do udziału w konkursie The Flash Lite Developer Challenge. Konkurs skierowany jest do osób zarówno zawodowo pracujących z oprogramowaniem Flash Lite, jak i amatorów. Mogą w nim wziąć udział wszyscy zainteresowani stosowaniem technologii Flash Lite w praktyce.

Nowa wersja Chrome
18 marca 2009
Na kanale deweloperskim przeznaczonym do publikowania wersji testowych i próbnych pojawiła się kolejna - oznaczona numeracją 2.0.170.0, wersja przeglądarki Google Chrome.

Odświeżone Grono.net
18 marca 2009
Gruntowną przebudowę przeszedł jeden z pierwszych polskich portali społecznościowych Grono.net skupiający rozbudowane sieci przyjaciół i znajomych. Witryna ma nową szatę graficzną i kilka nowych funkcji.

Zdjęcia Poli Wesołowskiej na Naszej-klasie nie sponsoruje TVP
18 marca 2009
Przez ostatnich kilka dni na Naszej-klasie można było zaobserwować masowe dodawanie zdjęć Poli Wesołowskiej w galeriach użytkowników portalu. Fotografia przedstawiała dziewczynkę oraz apel o pomoc w walce z jej chorobą. Rzekomo akcję miała sponsorować TVP, to ostatnie okazało się nieprawdą.

Multimedialny ruter
17 marca 2009
ZyXEL wprowadził na polski rynek router P-335 Plus z zaporą sieciową i serwerem wydruku, idealny do aplikacji multimedialnych i gier. Nowy model został zaprojektowany pod kątem uzyskania najlepszej wydajności podczas korzystania z aplikacji wrażliwych na opóźnienia.

Screeny z nowego Wolfensteina
17 marca 2009
W sieci pojawiły się obrazki pochodzące najprawdopodobniej z kolejnej odsłony Return to Castle Wolfenstein, która jest jednym z najbardziej oczekiwanych shooterów. Activision, wydawca gry, nie zaprzeczył ani nie potwierdził autentyczności wycieku.

Druga generacja technologii dotykowej Microsoftu
17 marca 2009
Microsoft Surface to urządzenie w kształcie stołu, które wykorzystując m.in. technologię dotykowego ekranu ma za zadanie pełnić funkcję centrum rozrywki. Ostatni producent zapowiedział wprowadzenie go na rynki Europy, a najnowsze informacje przynoszą wieści o kolejnej wersji urządzenia.

Nowe Access Pointy firmy D-Link
17 marca 2009
Firma D-Link poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty dwóch nowych punktów dostępowych DAP-1353 i DAP-1522, przeznaczonych do użytku domowego i małych sieci biurowych.

Nowy Photosmart dla zapracowanych
17 marca 2009
Firma HP wprowadziła do swojej oferty handlowej nowe urządzenie wielofunkcyjne HP Photosmart Premium Fax All-in-One. Zaprojektowano je z myślą o zapracowanych domownikach, którzy chcą zrobić więcej w krótszym czasie - zaczynając od drukowania, skanowania, kopiowania i faksowania wielu stron, a kończąc na druku zdjęć z płyt CD/DVD lub za pomocą łączności bluetooth.

Konkurs firmy AVG
17 marca 2009
Dla polskich użytkowników programów antywirusowych AVG Technologies, firma CORE - dystrybutor rozwiązań AVG - przygotowała konkurs Pobierz nowe AVG 8.5 i wygraj.

Czerwona Planeta w projekcie Earth
16 marca 2009
Google postanowiło uczcić 174 rocznicę urodzin włoskiego astronoma Giovanniego Schiaparelliego, dodając do aplikacji Earth mapy Marsa.

Od dziś taniej z telefonu na kartę
16 marca 2009
Od 16 marca można taniej niż dotychczas telefonować w sieciach Play, Plus i Heyah. Nowe ceny dotyczą tylko użytkowników taryf pre-paid - czyli popularnie zwanych telefonów na kartę.

Samsung prognozuje ceny SSD
16 marca 2009
Zalety dysków SSD są niepodważalne - znacznie mniejsza awaryjność oraz wysoka wydajność daje im dużą przewagę nad tradycyjnymi nośnikami magnetycznymi. Niestety w parze z tymi zaletami nie idzie atrakcyjność ceny i wygląda na to, że nieprędko się to zmieni...

Platforma Onet.tv na nowo
16 marca 2009
Portal internetowy Onet.pl uruchomił testową wersję serwisu multimedialnego Onet.tv. Odświeżona strona została podzielona na 10 kanałów tematycznych i 5 stacji nadających przez 24 godziny na dobę.

Microsoft - nasza przeglądarka jest najszybsza
16 marca 2009
Co tam Dromaeo, V8 Benchmark czy SunSpider. Microsoft twierdzi, że lepsze wyniki konkurencji w tych benchmarkach nic przeciętnemu użytkownikowi nie powiedzą, dlatego postanowił zrobić swój test, w którym najlepszy okazał się IE 8.

Najnowsze artykuły

Muzyczne wspomnienia
Zniknęła ci lista odtwarzania na Spotify? Tak ją przywrócisz
Jeśli zdarzyło ci się przypadkiem lub pod wpływem impulsu usunąć playlistę z serwisu strumieniującego muzykę Spotify, ale chcesz ją przywrócić, to istnieje taka możliwość. Wystarczy tylko kilka kroków. Paula Jeziorska

Migracja danych z Google Play Music do YouTube Music
Poradnik: jak przenieść zasoby muzyczne między aplikacjami
Niedawno pisaliśmy o końcu Google Play Music. Zamiast niego pojawi się YouTube Music. Co jednak zrobić, jeśli korzystaliśmy z apki Googlea, mamy wykupione za jej pośrednictwem zbiory muzyczne i muzykę wgraną do programu? Czekać nas będzie migracja danych. Paula Jeziorska

Dane bezpieczne w chmurze. Sprawdzamy Cloud Backup od nazwa.pl
Dane bezpieczne w chmurze [poradnik we współpracy z nazwa.pl]
Użytkownicy komputerów dzielą się na tych, którzy archiwizują swoje dane i takich, którzy zaczną to robić po tym, gdy już raz je stracą. Pół biedy, jeśli do krainy padniętych dysków odejdzie tylko ten systemowy, bo Windowsa i programy można szybko zainstalować od nowa. A co, jeśli utraci się archiwum zdjęć lub dokumentów? [poradnik we współpracy z nazwa.pl]

AS-y w swoim fachu
AS-y w swoim fachu
Zatrudnianie ludzi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu nie jest powszechnym procederem. Powstały więc fundacje, które działają na rzecz zdiagnozowanych. Ich członkowie poszerzają świadomość społeczną odnośnie m.in. specyficznych umiejętności osób z zespołem Aspergera i autyzmem wysokofunkcjonującym. Takim programem jest np. wrocławski asperIT. Paula Jeziorska

Powrót do składaków
Powrót do składaków
Patrząc przekrojowo na świat telefonów komórkowych, nietrudno zauważyć, że poprzedni rok upłynął pod znakiem powrotu składanych konstrukcji. Historia poniekąd zatoczyła koło ale żeby było to możliwe, wcześniej musiał nastąpić przełom technologiczny. I to w wielu obszarach. MARCIN KWIECIEŃ

Zamieszanie z USB
Zamieszanie z USB
Bez USB nie obejdzie się dziś praktycznie żadne urządzenie. Porty tego standardu są obecne nie tylko w komputerach, ale również sprzęcie multimedialnym, audiowideo czy nawet AGD. Służą do błyskawicznego przesyłania danych z pamięci zewnętrznej, jak również zasilania i ładowania. ROBERT SZYSZKA

Krok po kroku: Podręczny terminarz
Krok po kroku: Podręczny terminarz
Kolejna odsłona cyklu "Porady z pcformatowej szuflady". Kalendarz Google to narzędzie umożliwiające planowanie codziennych zajęć. Pozwala notować terminy wydarzeń i sprawy do załatwienia. Pomoże zorganizować spotkanie, przypomni też o rocznicy ślubu i wizycie u dentysty.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto