Microsoft jednak zarabia na grach
21 lipca 2008
W corocznym raporcie finansowym za zakończony rok fiskalny (trwający do 30 czerwca) Microsoft podał wynik finansowy działu The Entertainment & Devices Division odpowiedzialnego za gry na konsolę Xbox 360 i pecety.

Robak zarażający pliki audio
18 lipca 2008
Firma Kaspersky Lab poinformowała o wykryciu szkodliwego programu – robaka internetowego – infekującego pliki audio w formacie Windows Media Audio (WMA). Atakowane są także pliki MP3, które są zamieniane przez szkodnika na pliki WMA bez zmiany rozszerzenia pliku.

GMail i GCal w sierpniu dostępne offline
18 lipca 2008
Google poinformowało, że trwają prace nad zaimplementowaniem technologii Gears (wcześniej Google Gears) w produktach GMail i GCal, czyli odpowiednio poczcie i kalendarzu przygotowanych przez Google usług sieciowych.

EVGA, XFX i BFG rekompensują stratę klientom
18 lipca 2008
Każdy, kto tuż po premierze kart Nvidia GeForce 280 GTX i 260 GTX szybko pobiegł do sklepu, mógł pożałować zakupu, obserwując drastyczny spadek cen tych urządzeń w ostatnim miesiącu. Producenci kart wyciągają rękę do tych osób.


PiS skarży Onet.pl
18 lipca 2008
Mariusz Kamiński, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, skierował do Rady Etyki Mediów skargę, w której zarzuca Onetowi publikowanie niekorzystnych zdjęć przy artykułach dotyczących partii i jej polityków.

Laptop dla maniaków wydajności
18 lipca 2008
Znana z projektowania i produkcji wysoko wydajnych układów pamięci RAM i komponentów PC firma OCZ Technology przedstawiła projekt notebooka dla wymagających graczy i entuzjastów dużych mocy obliczeniowych.

Nowy last.fm dostępny dla wszystkich
18 lipca 2008
Last.fm jeden z najpopularniejszych serwisów umożliwiających słuchanie spersonalizowanego (według własnych gustów muzycznych) radia przeszedł metamorfozę interfejsu i po części funkcjonalności.

VLC 0.9.0 - wydanie prawie gotowe
18 lipca 2008
Właśnie ukazała się druga wersja testowa aplikacji VideoLAN (VLC). Jesto to jeden z najbardziej popularnych kombajnów do odtwarzania, ale także i nadawania w sieci materiałów wideo, czy muzyki.

Opera Mobile 9.5, dostępna beta
17 lipca 2008
Opera Software udostępniła nową wersję swojej mobilnej przeglądarki. Długo oczekiwana aplikacja pracuje z nowym silnikiem renderującym Presto 2.1. Przeglądarka wyraźnie przyspieszyła i zyskała więcej funkcji.

Radeon HD 3450 = Radeon HD 4250?
17 lipca 2008
Z powodu opóźniającej się premiery następców Radeonów HD 3450 i 3650 AMD planuje przeprowadzić tzw. re-brand, czyli sprzedawać obydwa modele jako karty z serii 4xxx.

Karta pamięci jednokrotnego zapisu
17 lipca 2008
Najnowsza karta pamięci zaprezentowana przez firmę SanDisk już w samym oznaczeniu nazwy zawiera wskazówki odnośnie jej przeznaczenia. SD WORM (Write Once Read Many) oznacza możliwość jednokrotnego zapisu i później wielokrotnego odczytu danych.

Dysk z bezprzewodowym szyfrowaniem
17 lipca 2008
Prostopadłościenna obudowa wykonana z polerowanego aluminium i włókien węglowych kryje w sobie 2,5-calowy dysk twardy o pojemności 250 GB, którego talerze obracają się z prędkością 5400 obrotów na minutę. Jednak tym, co wyróżnia ów zewnętrzny dysk Sony VAIO, jest nietypowa metoda ochrony przechowywanych danych.

MSI przedstawia nowy wymiar BIOS-u
17 lipca 2008
MSI zaprezentowało trzy płyty główne, które będą korzystały z nowego rodzaju BIOS-u o nazwie Click BIOS, wprowadzającego do tego dość siermiężnego środowiska m.in. nowy interfejs graficzny.

Głosowe sterowanie iPodem
17 lipca 2008
Kanadyjskia firma DirectVoxx zaprezentowała niewielkie urządzenie o wdzięcznej nazwie Muso. Jest to gadżet przeznaczony do iPoda umożliwiający sterowanie odtwarzaczem za pomocą komend głosowych.

Rozpoczęto namierzanie radiotelefonów Senao
17 lipca 2008
Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że delegatury Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) prowadzą nasłuchy zakresów częstotliwości używanych przez nielegalne radiotelefony w celu ich ewentualnego wykrycia.

Nowe laptopy Sony na pokazie VAIO Experience w Berlinie
16 lipca 2008
Firma Sony na zorganizowanym w Berlinie pokazie VAIO Experience zaprezentowała najnowsze modele laptopów, których cechą wspólną był interesujący design oraz fakt, że notebooki zostały zbudowane na najnowszej mobilnej platformie Intela – Centrino 2.

SMS-y tańsze w roamingu, ale dopiero za rok
16 lipca 2008
Na wczorajszym posiedzeniu Komisja Europejska zajęła się problemem wysokich cen SMS-ów wysyłanych zza granicy. Niestety, oprócz planów ujednolicenia i obniżenia opłat do 2009 roku nie padły żadne konkretne ceny.

Odpowiedź Sony na nowości Microsoftu
16 lipca 2008
Po obniżce ceny i wprowadzeniu nowego modelu Xboxa 360 także jego główny konkurent, czyli PlayStation3, doczeka się niższej ceny i nowego urządzenia.

Hakerski atak na procesory Intela
16 lipca 2008
Kris Kaspersky, programista i specjalista inżynierii wstecznej, na najbliższej konferencji Hack in the Box zademonstruje, w jaki sposób atakujący może wykorzystać wady w mikroprocesorach firmy Intel do zdalnego ataku na komputer.

Najnowsze artykuły

Pliki pod kluczem
Porady: Szyfrowanie danych
Nasze cenne dane przed dostępem osób niepowołanych możemy chronić na wiele różnych sposobów. Jedną z najskuteczniejszych metod jest szyfrowanie w warunkach domowych, choć sprawdzą się także inne sposoby, jak np. ukrywanie zbiorów czy ochrona za pomocą samego hasła (PIN-u). Marcin Lisiecki

Nanometrowa loteria
Testy: Procesory
Ziemia paręnaście razy musiała okrążyć Słońce, żeby procesory AMD powtórzyły osiągnięcie z czasów premiery Athlona 64: wydajnościowe zrównanie się lub przewaga nad układami Intela. Postanowiliśmy sprawdzić dokładniej, co tym razem możemy wygrać na krzemowej loterii. Marcin Kwiecień

Okna na internetowy świat
Testy przeglądarek internetowych
Dzisiaj wśród przeglądarek rządzi Chrome. Do podobnych wniosków doszedł Microsoft. Gigant zdecydował się więc przy okazji wiosennej aktualizacji podmienić bebechy swojego Edgea na te znane z najpopularniejszego Chromea. To dobra okazja, by sprawdzić, jak prezentuje się nowy Edge na tle innych przeglądarek. Krzysztof Kempski

Miękka przyszłość robotyki
Technologie: Robotyka
Maszyny systematycznie zastępują ludzi w pracy. Okazuje się jednak, że świat przyszłości wypełniony robotami może wyglądać nieco inaczej, niż sobie dotychczas wyobrażaliśmy... Michał Procner

Maszyny nie z tej ziemi
Technologie: Komputery w kosmosie
W tym roku mija dokładnie pół wieku, odkąd świat zobaczył, jak Armstrong i Aldrin radośnie podskakują na powierzchni Księżyca. W marcu wysłaliśmy w kosmos pierwszą kapsułę pasażerską Dragon 2. Żaden z tych faktów nie miałby miejsca, gdyby nie komputery. I to nie byle jakie, bo kosmiczne. Katarzyna Bielińska

Boty po dwóch stronach mocy
Technologie: Boty są wśród nas
Rzadko kiedy poświęca się im uwagę. Niesłusznie. Boty generują ponad jedną trzecią internetowego ruchu bez nich sieć z pewnością wyglądałaby inaczej. Katarzyna Bielińska

Co za kRAM!
Pamięć RAM
Kupując komputer, najwięcej wagi przywiązujemy zazwyczaj do wyboru procesora i karty graficznej, bo one są najistotniejsze w kontekście wydajności. Nie pamiętamy jednak o tym, że niekoniecznie warto dopłacać do wyższego modelu CPU, bo ten sam lub lepszy efekt osiągniemy, płacąc za szybszy RAM. marcin kwiecień

Bez zbędnych kopii
Porządkowanie plików
Komputer wyposażony w nowoczesny, duży dysk wydaje się być w stanie pomieścić wszystko, co tylko sobie wymyślimy. Zdjęcia, filmy, dokumenty oraz nowe programy z czasem zajmują jednak coraz więcej miejsca i nagle okazuje się, że początkowo ogromna wolna przestrzeń kurczy się do minimalnych rozmiarów. System traci wydajność, a w gąszczu nieuporządkowanych plików trudno znaleźć potrzebne dane. Robert Szyszka
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto