Tańszy roaming w UE
4 sierpnia 2008
Od 30 sierpnia będą obowiązywać nowe stawki za połączenia wychodzące i przychodzące w strefie Unii Europejskiej. Jak informuje Urząd Komunikacji Elektronicznej, maksymalna stawka za połączenie wykonane nie będzie mogła przekroczyć 1,81 zł, zaś za minutę przychodzącą zapłacimy nie więcej niż 0,87 zł. Podane ceny zawierają podatek VAT.

"Translate server error"
4 sierpnia 2008
Przygotowania do Olimpiady w Pekinie idą pełną parą i budzą wiele emocji. Pod wpływem ogólnoświatowych nacisków organizatorzy igrzysk zgodzili się nawet na zniesienie wszelkich zapowiadanych wcześniej ograniczeń dotyczących korzystania z internetu podczas olimpijskich zmagań.

Obrazki kradnące dane
4 sierpnia 2008
Na odbywającej się właśnie konferencji Black Hat w Las Vegas zastaną podane szczegóły dotyczące nowego ataku zagrażającego użytkownikom serwisów społecznościowych i aukcyjnych oraz metody ochrony przed nim.

Hitachi zwiększa możliwości dysków twardych
4 sierpnia 2008
Japoński koncern zademonstrował technologię umożliwiającą zapisanie na powierzchni jednego cala kwadratowego 610 gigabitów danych. Taki wynik jest znacznie lepszy niż potencjał tkwiący w najpopularniejszej obecnie technologii prostopadłego zapisu danych (perpendicular recording)

Nowy Vostro od Della
1 sierpnia 2008
Dell zaprezentował nowy laptop z serii Vostro, oznaczony numerem 2510. Producent zapewnia, że notebook będzie można dowolnie skonfigurować, według własnych potrzeb i wymagań.

Internetowe kino
1 sierpnia 2008
GTS Energis uruchomiło zapowiadany projekt – Multimopleks, czyli internetową wypożyczalnię filmów. Większość obejrzeć można w cenie od 1 do 5 zł, a obecnie w bazie znajdziemy 50 tytułów polskich i światowych reżyserów.

Większy limit transferu w Play
1 sierpnia 2008
Choć Play to najmłodszy operator komórkowy, silnie walczy o pozycję na rynku, rozszerzając gamę usług. Zaledwie miesiąc temu zaprezentowano mobilny internet, a już od 1 sierpnia oferta bezprzewodowego internetu Play Online rozszerzy się o nowy pakiet z większym limitem transferu danych, który wyniesie aż 10 GB.

Zestaw Wireless-N Upgrade od Netgear
1 sierpnia 2008
Netgear zapowiedział wprowadzenie zestawu Wireless-N Upgrade (WNEB3100) – automatycznie konfigurującego się rozwiązania, które ułatwia uzupełnienie istniejącej sieci o pasmo bezprzewodowe Wireless-N 5 GHz i rozbudowę komputera o szybsze, stabilniejsze połączenia możliwe dzięki technologii 802.11n 5 GHz.

Tania muzyka z Plusa
1 sierpnia 2008
W odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów, w poniedziałek, 4 sierpnia 2008 r. zadebiutuje nowa oferta Plusa – Muzodajnia.pl, pierwszy serwis muzyczny dający dostęp do wielu plików bez konieczności płacenia za pojedyncze utwory. W muzycznej ofercie Plusa znajdą się przeboje największych i najbardziej uznanych firm fonograficznych.

Podkręcanie Visty według Microsoft
1 sierpnia 2008
Microsoft w swojej internetowej bazie wiedzy udostępnił dokument, w którym radzi, jak podkręcić wydajność najnowszego systemu Windows Vista. Publikacja jest kolejnym posunięciem mającym na celu poprawę społecznego odbioru Visty.

Kaspersky kasuje dane w telefonach
1 sierpnia 2008
Użytkownicy zaawansowanych telefonów komórkowych i smartfonów pracujących pod kontrolą systemu Symbian (seria 60UI), po instalacji nowego pakietu ochronnego Kaspersky Mobile Security 7.0 for Symbian, mogą być pewni, że poufne dane zapisane w ich telefonach nie dostaną się w niepowołane ręce.

Multimedialny dock dla dysku twardego
31 lipca 2008
Firma Brando, producent akcesoriów do komputera podłączanych poprzez złącze USB, proponuje swoim klientom urządzenie, które umożliwi podłączenie wewnętrznego dysku twardego do np. telewizora i bezpośrednie odtwarzanie filmów z dysku.

Konkurent iPoda od Della
31 lipca 2008
Agencja Reuters powiadomiła o trwających od kilku miesięcy intensywnych pracach koncernu Dell nad wprowadzeniem na rynek nowego odtwarzacza muzycznego, mającego stanowić konkurencję dla iPodów Apple.

SiteAdvisor ma konkurenta?
31 lipca 2008
Symantec, producent znanej linii programów zabezpieczających, wprowadził wersję beta nowego serwisu Norton Safe Web, który funkcjonalnością przypomina konkurencyjną usługę SiteAdvisor firmy McAfee, pozwalającą łatwo zweryfikować autentyczność oraz bezpieczeństwo przeglądanej aktualnie witryny.

1500 GB za 670 złotych
30 lipca 2008
W ofercie detalicznej Seagate znajdzie się dysk twardy o pojemności 1,5 terabajta. Cena urządzenia ma wynosić 206 euro, czyli około 670 złotych.

W Warszawie nie ma telewizji?
30 lipca 2008
W ostatnich dniach było głośno o zmianie lokalizacji nadajników telewizyjnych. Nowe przekaźniki uruchomiono w miejscowości Łazy, zaś dotychczasowe, znajdujące się na szczycie Pałacu Kultury i Nauki, wyłączono. Wystarczy popytać mieszkańców stolicy lub poczytać fora dyskusyjne, aby dowiedzieć się, jak negatywnie wpłynęło to na jakość sygnału.

Krótki dystans projekcji obrazu w projektorach BenQ
30 lipca 2008
BenQ zaprezentował dwa nowe modele projektorów – MP512ST oraz MP522ST. Uzupełnieniem linii będzie zaprezentowany w listopadzie MP771. Seria MP Short Throw charakteryzuje się krótkim dystansem projekcji – ustawienia projektora od ekranu, dlatego doskonale sprawdzają się w małych salach konferencyjnych czy klasach szkolnych.

Spis abonentów od TP
30 lipca 2008
Jak informuje Urząd Komunikacji Elektronicznej, Telekomunikacja Polska przygotowuje Ogólnopolski Spis Abonentów (OSA), który zostanie wydany na DVD pod koniec sierpnia 2008 i będzie zawierał dane abonentów z całego kraju.

Kolorowe dyski od Toshiby
30 lipca 2008
Toshiba zaprezentowała nowe zewnętrzne dyski twarde, które zaskakują przede wszystkim wyjątkowym wyglądem. Elegancja, błysk, antypoślizgowy spód i interfejs USB 2.0 to główne cechy produktu.

Nowy portal plagiatem?
30 lipca 2008
Po niedawnej premierze serwisu adreso.pl – wyszukiwarka ogłoszeń nieruchomości – wielu internautów zwróciło uwagę na podobieństwo nowego portalu do witryny Wroom.pl – wyszukiwarki ogłoszeń motoryzacyjnych – zakładając, że twórcami obu stron są te same osoby. Tymczasem możliwe, że doszło do plagiatu.

Najnowsze artykuły

Pliki pod kluczem
Porady: Szyfrowanie danych
Nasze cenne dane przed dostępem osób niepowołanych możemy chronić na wiele różnych sposobów. Jedną z najskuteczniejszych metod jest szyfrowanie w warunkach domowych, choć sprawdzą się także inne sposoby, jak np. ukrywanie zbiorów czy ochrona za pomocą samego hasła (PIN-u). Marcin Lisiecki

Nanometrowa loteria
Testy: Procesory
Ziemia paręnaście razy musiała okrążyć Słońce, żeby procesory AMD powtórzyły osiągnięcie z czasów premiery Athlona 64: wydajnościowe zrównanie się lub przewaga nad układami Intela. Postanowiliśmy sprawdzić dokładniej, co tym razem możemy wygrać na krzemowej loterii. Marcin Kwiecień

Okna na internetowy świat
Testy przeglądarek internetowych
Dzisiaj wśród przeglądarek rządzi Chrome. Do podobnych wniosków doszedł Microsoft. Gigant zdecydował się więc przy okazji wiosennej aktualizacji podmienić bebechy swojego Edgea na te znane z najpopularniejszego Chromea. To dobra okazja, by sprawdzić, jak prezentuje się nowy Edge na tle innych przeglądarek. Krzysztof Kempski

Miękka przyszłość robotyki
Technologie: Robotyka
Maszyny systematycznie zastępują ludzi w pracy. Okazuje się jednak, że świat przyszłości wypełniony robotami może wyglądać nieco inaczej, niż sobie dotychczas wyobrażaliśmy... Michał Procner

Maszyny nie z tej ziemi
Technologie: Komputery w kosmosie
W tym roku mija dokładnie pół wieku, odkąd świat zobaczył, jak Armstrong i Aldrin radośnie podskakują na powierzchni Księżyca. W marcu wysłaliśmy w kosmos pierwszą kapsułę pasażerską Dragon 2. Żaden z tych faktów nie miałby miejsca, gdyby nie komputery. I to nie byle jakie, bo kosmiczne. Katarzyna Bielińska

Boty po dwóch stronach mocy
Technologie: Boty są wśród nas
Rzadko kiedy poświęca się im uwagę. Niesłusznie. Boty generują ponad jedną trzecią internetowego ruchu bez nich sieć z pewnością wyglądałaby inaczej. Katarzyna Bielińska

Co za kRAM!
Pamięć RAM
Kupując komputer, najwięcej wagi przywiązujemy zazwyczaj do wyboru procesora i karty graficznej, bo one są najistotniejsze w kontekście wydajności. Nie pamiętamy jednak o tym, że niekoniecznie warto dopłacać do wyższego modelu CPU, bo ten sam lub lepszy efekt osiągniemy, płacąc za szybszy RAM. marcin kwiecień

Bez zbędnych kopii
Porządkowanie plików
Komputer wyposażony w nowoczesny, duży dysk wydaje się być w stanie pomieścić wszystko, co tylko sobie wymyślimy. Zdjęcia, filmy, dokumenty oraz nowe programy z czasem zajmują jednak coraz więcej miejsca i nagle okazuje się, że początkowo ogromna wolna przestrzeń kurczy się do minimalnych rozmiarów. System traci wydajność, a w gąszczu nieuporządkowanych plików trudno znaleźć potrzebne dane. Robert Szyszka
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto