Blizzard prosi o rady
5 marca 2009
Pracując nad kolejnym patchem dla Diablo II, ekipa Blizzard postanowiła skorzystać z porad osób najbardziej grą zainteresowanych.

Nowy komputer Lenovo
5 marca 2009
Firma Lenovo wprowadziła na polski rynek nowy komputer stacjonarny ThinkCentre A57e. Komputer wyróżnia się niskim zużyciem energii, łatwością obsługi, wysoką jakością wykonania oraz przystępną ceną.

Robak Rosjan nie tyka
5 marca 2009
Wśród najczęściej atakujących zagrożeń lutego firma ESET, producent ESET NOD32 Antivirus oraz ESET Smart Security, wyszczególniła Win32/TrojanDownloader.Swizzor, który po przedostaniu się na komputer swojej ofiary infekuje go kolejnymi złośliwymi programami. Swizzor nie atakuje użytkowników korzystających z rosyjskojęzycznych wersji systemów operacyjnych.

Znak ofiarą kryzysu
5 marca 2009
Pod koniec stycznia z powodu kłopotów finansowych swoją działalność zawiesił Sirius.pl. W środę o złożeniu wniosku o upadłość i likwidację poinformował Znak.

Netia i F-Secure wspólnie wprowadzają nowe rozwiązania
4 marca 2009
Na dzisiejszej konferencji prasowej obie firmy poinformowały o wprowadzeniu do oferty rynkowej nowych rozwiązań z zakresu ochrony danych dla użytkowników komputerów i telefonów komórkowych: NetiaBackup oraz Netia Mobile Secure.

CeBIT 2009 - Nowa seria urządzeń NAVIGON
4 marca 2009
Zaprezentowany przez NAVIGON system do nawigacji samochodowej podczas planowania trasy pod uwagę bierze nie tylko porę dnia czy dzień tygodnia, ale także indywidualny styl jazdy kierowcy.

Targi CeBIT 2009
4 marca 2009
3 marca otwarte zostały drzwi do hal wystawowych hanowerskich targów CeBIT 2009. Zapraszamy do czytania relacji z przebiegu imprezy.


Otwarte testy BattleForge'a
4 marca 2009
Trwają otwarte testy beta nowej gry ze studia Phemonic - BattleForge. Polska jest czwartym krajem pod względem liczby graczy-testerów nowej produkcji.

Ranking cenowy telefonów
4 marca 2009
Popularny serwis z porównywarką cen ceneo.pl we współpracy z serwisem fortel.info przygotował ciekawe zestawienie najdroższych telefonów dostępnych w Polsce. W rankingu umieszczono modele, które można było kupić w lutym br.

CeBIT 2009 - nowe przełączniki NETGEAR
4 marca 2009
Na tegorocznych targach CeBIT 2009, odbywających się właśnie w Hanowerze, firma NETGEAR zaprezentowała nowe przełączniki sieciowe charakteryzujące się znacznie niższym poborem mocy.

Nowy serwis blogerski
4 marca 2009
Wraz z początkiem marca na polski rynek społeczności internetowych wkracza nowy serwis - Podobnie.pl. Twórcy projektu stawiają na kreatywność użytkowników i prostotę użytkowania. Trzon serwisu mają stanowić opowieści samych użytkowników.

CentralaGier od WP
4 marca 2009
Wirtualna Polska uruchomiła nową witrynę o nazwie CentralaGier.pl, która skupia wszystkie serwisy portalu związane z grami. Wielbiciele sieciowej rozrywki znajdą tu gry: MMO, online, typu casual oraz pierwszą portalową platformę dla wszystkich miłośników gier flashowych - whosegame.pl.

Pierwszy superzoom Pentaksa
4 marca 2009
Na tegorocznych targach PMA 2009 Pentax zaprezentuje pierwszy w swojej ofercie superzoom oznaczony symbolem X70. Aparat cyfrowy został wyposażony w 12-megapikselową matrycę i 24-krotny zoom optyczny z zakresem ogniskowych od 26 mm do 624 mm.

CeBIT 2009 - Eee Keyboard PC
4 marca 2009
Komputer mieszczący się w klawiaturze to nowa propozycja ASUSA w serii Eee. Urządzenie spodobało się niemieckim dziennikarzom, którzy swoimi głosami przyznali mu nagrodę PREVIEW AWARD CEBIT 2009.


Urodzinowa oferta Play
4 marca 2009
Operator komórkowy Play rozpoczął świętowanie drugich urodzin, czyli pobytu na polskim rynku. Na tę okoliczność przygotowano kilka promocji skierowanych głównie do przyszłych klientów sieci.

Orkiestra Symfoniczna YouTube w komplecie
3 marca 2009
Dzisiaj ogłoszono skład Orkiestry Symfonicznej YouTube - stworzonej dzięki przesłuchaniom konkursowym online w popularnym serwisie. W niej znajdzie się także muzyk z Polski Paweł Czarny, który wspólnie z innymi muzykami z trzydziestu krajów pojedzie do Nowego Jorku, aby wziąć udział w trzydniowym spotkaniu poświęconym muzyce klasycznej, trwającym od 12 do 15 kwietnia.

CeBIT 2009 - Nero z obsługą Nvidia CUDA
3 marca 2009
Firma Nero AG, twórca bardzo popularnego pakietu multimedialnego Nero, zaprezentowała na hanowerskich targach CeBIT najnowszą wersję programu Nero Move It przeznaczonego do konwersji wideo. Proces konwersji dzięki nowym funkcjom przebiega teraz znacznie szybciej.

Mały projektor BenQ
3 marca 2009
BenQ zaprezentował kolejny mały projektor multimedialny. Model CP270 charakteryzuje się rozdzielczością własną (podstawową) XGA - 1024x768 pikseli, jasnością 2000 ANSI lumenów i kontrastem 1000:1. Dodatkowo dzięki kompaktowej obudowie jego waga została ograniczona do zaledwie 1,5 kg.

Najnowsze artykuły

Muzyczne wspomnienia
Zniknęła ci lista odtwarzania na Spotify? Tak ją przywrócisz
Jeśli zdarzyło ci się przypadkiem lub pod wpływem impulsu usunąć playlistę z serwisu strumieniującego muzykę Spotify, ale chcesz ją przywrócić, to istnieje taka możliwość. Wystarczy tylko kilka kroków. Paula Jeziorska

Migracja danych z Google Play Music do YouTube Music
Poradnik: jak przenieść zasoby muzyczne między aplikacjami
Niedawno pisaliśmy o końcu Google Play Music. Zamiast niego pojawi się YouTube Music. Co jednak zrobić, jeśli korzystaliśmy z apki Googlea, mamy wykupione za jej pośrednictwem zbiory muzyczne i muzykę wgraną do programu? Czekać nas będzie migracja danych. Paula Jeziorska

Dane bezpieczne w chmurze. Sprawdzamy Cloud Backup od nazwa.pl
Dane bezpieczne w chmurze [poradnik we współpracy z nazwa.pl]
Użytkownicy komputerów dzielą się na tych, którzy archiwizują swoje dane i takich, którzy zaczną to robić po tym, gdy już raz je stracą. Pół biedy, jeśli do krainy padniętych dysków odejdzie tylko ten systemowy, bo Windowsa i programy można szybko zainstalować od nowa. A co, jeśli utraci się archiwum zdjęć lub dokumentów? [poradnik we współpracy z nazwa.pl]

AS-y w swoim fachu
AS-y w swoim fachu
Zatrudnianie ludzi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu nie jest powszechnym procederem. Powstały więc fundacje, które działają na rzecz zdiagnozowanych. Ich członkowie poszerzają świadomość społeczną odnośnie m.in. specyficznych umiejętności osób z zespołem Aspergera i autyzmem wysokofunkcjonującym. Takim programem jest np. wrocławski asperIT. Paula Jeziorska

Powrót do składaków
Powrót do składaków
Patrząc przekrojowo na świat telefonów komórkowych, nietrudno zauważyć, że poprzedni rok upłynął pod znakiem powrotu składanych konstrukcji. Historia poniekąd zatoczyła koło ale żeby było to możliwe, wcześniej musiał nastąpić przełom technologiczny. I to w wielu obszarach. MARCIN KWIECIEŃ

Zamieszanie z USB
Zamieszanie z USB
Bez USB nie obejdzie się dziś praktycznie żadne urządzenie. Porty tego standardu są obecne nie tylko w komputerach, ale również sprzęcie multimedialnym, audiowideo czy nawet AGD. Służą do błyskawicznego przesyłania danych z pamięci zewnętrznej, jak również zasilania i ładowania. ROBERT SZYSZKA

Krok po kroku: Podręczny terminarz
Krok po kroku: Podręczny terminarz
Kolejna odsłona cyklu "Porady z pcformatowej szuflady". Kalendarz Google to narzędzie umożliwiające planowanie codziennych zajęć. Pozwala notować terminy wydarzeń i sprawy do załatwienia. Pomoże zorganizować spotkanie, przypomni też o rocznicy ślubu i wizycie u dentysty.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto