Smartfon od Lamborghini i ASUS
28 maja 2008
Dbałość o styl i jakość ma cechować nowy smartfon produkowany wspólnie przez firmy ASUS i Automobili Lamborghini. Lamborghini ZX1 będzie dostępny na rynku w lipcu.

Bateria słoneczna w telefonie
28 maja 2008
Jak donosi TG Daily, firma Apple powróciła do badań nad użyciem baterii słonecznych w telefonie komórkowym. Według idei ma to być żródło zasilania urządzenia.

Age of Conan królem MMORPG
28 maja 2008
Takiego tytułu jeszcze ta gra nie uzyskała, chociaż według opublikowanych przez twórcę programu danych może się to stać faktem.

Dotykowy interfejs w Windows 7
28 maja 2008
Na konferencji All Things Digital w San Diego Steve Ballmer i Bill Gates zaprezentowali dotykowy interfejs, który ma być integralną częścią Windows 7.

Reklama internetowa pokonała radiową
28 maja 2008
Rynek reklamy internetowej prześcignął ogłoszenia nadawane w radiu – donosi Gazeta Wyborcza. A jeszcze 4 lata temu reklamy internetowe stanowiły tylko jeden procent całego rynku.

Student oskarżony o terroryzm
27 maja 2008
Student z Nottingham Trent University – badający zjawisko terroryzmu – został aresztowany za pobieranie z internetu materiałów propagandowych Al-Kaidy. Policja przeszukała dom zatrzymanego, skonfiskowała jego komórkę i komputer.

Nasza-klasa wyprzedziła portal INTERIA
27 maja 2008
W marcowych wynikach badań Megapanel PBI/Gemius liderem w polskim internecie pozostaje Google. Kolejny awans zaliczyła witryna Nasza-klasa, która wyprzedziła portal INTERIA i zajmując czwartą pozycję, goni Wirtualną Polskę.


Producent układów scalonych podnosi ceny
27 maja 2008
Jeden z największych na świecie producentów układów scalonych - Taiwan Semiconductor Manufacturing Co Ltd - poinformował, że podniesie ceny swoich wyrobów.

Internet przez rok za darmo w Netii
26 maja 2008
Jeśli między 28 maja a 8 czerwca zamówisz usługę internetu w Netii, przez pierwszy rok nie zapłacisz nawet złotówki za surfowanie po sieci.

Muzyka 2.0, czyli nowy format zapisu dźwięku MT9
26 maja 2008
Koreańscy inżynierowie opracowali nowy format zapisu muzyki, który umożliwia oddzielne kontrolowanie linii melodycznych (przede wszystkim ich poziomu głośności) poszczególnych instrumentów dźwiękowych, np. gitary, perkusji, gitary basowej, chóru, pianina czy głosu.

Opera Mini podbija rynek
26 maja 2008
Od czasu wydania pierwszej wersji w styczniu 2006 roku Opera Mini systematycznie zwiększa swój udział w rynku przeglądarek WWW działających na telefonach komórkowych. Jest to prawdopodobnie spowodowane tym, że nie ma żadnej konkurencji.

Microsoft nie wierzy w Blu-ray
26 maja 2008
Przedstawiciele firmy z Redmond po raz kolejny zdementowali plotki na temat rzekomego montowania napędów Blu-ray w konsoli Xbox 360. Microsoft stawia na nośniki DVD oraz dystrybucję filmów i gier online.

wine 1.0 rc2
26 maja 2008
Tuż przed weekendem udostępnione zostało kolejne wydanie WINE (Wine Is Not Emulator) – nieemulatora Windows dla systemów linuksowych czy uniksowych. Tym razem programiści przygotowali już drugą wersję kandydującą bo bycia ostateczną, czyli RC2

Rynek komórek warty bilion dolarów?
26 maja 2008
Jak obliczyła firma badawcza Ovum, przychody ze światowego rynku telefonii komórkowej mają do 2012 roku osiągnąć poziom biliona – czyli 1 000 000 000 000 – dolarów.

Konferencja dla dzieci "Mój Przyjaciel Komputer"
23 maja 2008
30 maja 2008 r., z okazji Dnia Dziecka, odbędzie się w Warszawie konferencja pod hasłem "Mój Przyjaciel Komputer" zorganizowana przez Centrum Promocji Informatyki. To już druga tego typu inicjatywa CPI, której celem jest nauka najmłodszych poprzez zabawę.

Spotkajmy się na Pradze
23 maja 2008
W sobotę 31 maja o godz. 9:00 w warszawskiej Szkole Podstawowej nr 258 przy Brechta 8 rusza już VI edycja Festiwalu Nauki, mająca na celu integrację mieszkańców warszawskiej Pragi z nauczycielami i uczniami szkoły. W tym roku motywem przewodnim jest Praga w Internetowym Centrum Informacji Multimedialnej.

Szczegóły nowej oferty Intela
21 maja 2008
Na trzeci kwartał tego roku Intel szykuje kilka premier nowych układów dwu- i czterordzeniowych. Wiąże się z tym obniżka cen aktualnie dostępnych modeli i wycofanie z rynku niektórych z nich.

iPhone 3G 9 czerwca
21 maja 2008
Premiera nowego iPhona 3G odbędzie się już 9 czerwca podczas Worldwide Developers Conference 2008 – donosi serwis gizmodo, powołując się na osoby związane z marką firmy Apple.

Sound Blaster na PCI Express
21 maja 2008
Po ubiegłotygodniowej premierze Sound Blastera podłączanego do komputera przez port USB Cretive prezentuje dźwiękówki korzystające z magistrali PCI Express.

Najnowsze artykuły

Co za kRAM!
Pamięć RAM
Kupując komputer, najwięcej wagi przywiązujemy zazwyczaj do wyboru procesora i karty graficznej, bo one są najistotniejsze w kontekście wydajności. Nie pamiętamy jednak o tym, że niekoniecznie warto dopłacać do wyższego modelu CPU, bo ten sam lub lepszy efekt osiągniemy, płacąc za szybszy RAM. marcin kwiecień

Bez zbędnych kopii
Porządkowanie plików
Komputer wyposażony w nowoczesny, duży dysk wydaje się być w stanie pomieścić wszystko, co tylko sobie wymyślimy. Zdjęcia, filmy, dokumenty oraz nowe programy z czasem zajmują jednak coraz więcej miejsca i nagle okazuje się, że początkowo ogromna wolna przestrzeń kurczy się do minimalnych rozmiarów. System traci wydajność, a w gąszczu nieuporządkowanych plików trudno znaleźć potrzebne dane. Robert Szyszka

Skasowany plik? Żaden problem
Odzyskiwanie danych
Zwykłe kasowanie plików jest operacją odwracalną. Nawet sformatowanie dysku nie stoi na przeszkodzie uzyskaniu dostępu do umieszczonych na nim wcześniej danych. Trzeba tylko wyposażyć się w odpowiednie narzędzie. Robert Szyszka

Klonowanie konfiguracji
Backup ustawień systemu i aplikacji
Bezpłatne narzędzie CloneApp pozwala utworzyć kopię zapasową konfiguracji Windowsa, jego wybranych komponentów i zainstalowanych aplikacji. W razie awarii dysku lub reinstalacji systemu umożliwi bezstresowe przywrócenie ustawień. Sebastian Malinowski

Okna z pena lub płyty
Windows 10 w praktyce
Czasy, gdy do zainstalowania systemu potrzebne były płyty CD lub DVD, odeszły w momencie premiery Windows 10. Aktualizacje i nowe wersje systemu pobierane są z internetu. Wszystko sprawdza się o tyle, o ile działa połączenie internetowe. Awaria łącza albo wykorzystanie limitu transferu może spowodować, że zostaniemy bez sprawnego komputera. Wbrew pozorom do dość spore ryzyko. Robert Szyszka

Test Insta360 One X
Oczy dookoła głowy
Standardowe kamerki sportowe są na ogół wystarczającym narzędziem do rejestrowania aktywności. Jednak w sytuacji, gdy chcemy się pobawić nietypowymi ujęciami, rejestrowanie obrazu w 360 stopniach jest świetnym pomysłem szczególnie z One X. [GK]

Test Neffos X9
Średniak z ambicjami
Plastikowa obudowa o matowym wykończeniu, duży ekran powleczony szkłem 2,5D i słuchawki, co w tym przedziale cenowym jest rzadkością. Trzeba przyznać, Neffos X9 po otworzeniu pudełka robi pozytywne wrażenie. [TL]

Test myszy Logitech MX Master 2S
Na biurko i na bogato
Jeśli ktoś szuka zaawansowanej myszki z dodatkowymi funkcjami, to wcale nie jest skazany na modele o gamingowej proweniencji. Okazuje się, że i urządzenia przeznaczone do pracy biurowej potrafią pozytywnie zaskoczyć a MX Master 2S tego najlepszym przykładem. [GK]
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto