Cyber-shot T500
2 września 2008
Nowy Sony Cyber-shot T500 łączy funkcje aparatu fotograficznego oraz kamery cyfrowej.


Google z kosmosu
2 września 2008
Google nabyło prawa do wykorzystania zdjęć uzyskanych przez satelitę GeoEye-1, który wystartuje pojutrze – 4 września 2008 roku, z bazy amerykańskich sił lotniczych Vanderberg w środkowej Kalifornii. Na orbitę okołoziemską wyniesie go rakieta nośna Delta IV.

Przeglądarka Google Chrome
2 września 2008
Dzisiaj w ponad 100 krajach jednocześnie zostanie publicznie udostępniona pierwsza wersja przeglądarki Google Chrome. Cały projekt ma być licencjonowany na zasadach open source.

Pojemna pamięć flash
2 września 2008
Transcend zaprezentował nowy pendrive z serii JetFlash V20 o pojemności aż 64 GB. Pamięć charakteryzuje się perłową obudową, przepołowioną przezroczystym elementem, który świeci podczas użytkowania.

Nowe głośniki Creative
2 września 2008
Creative wprowadzi na rynek nowy zestaw głośników, GigaWorks T3, oparty na wysokiej klasy systemie 2.1, zapewniający naturalne i precyzyjne brzmienie. Ponadto wykorzystano w nich ekologiczną technologię Low Standby Power, minimalizującą zużycie energii w trakcie stanu uśpienia.

Nowe plany taryfowe TP
1 września 2008
Telekomunikacja Polska przedstawiła nowe plany taryfowe dla telefonii stacjonarnej. Ma być prościej, taniej i korzystniej dla klienta. Co dokładnie to oznacza?

Niezwykła drukarka
1 września 2008
Drukarka, oprócz wykonywania prozaicznych zadań, tj. wydruk arkuszy kalkulacyjnych, raportów czy wykresów, może również... upiększyć twoją kawę.

Rekord świata w overclockingu
1 września 2008
Vince Kingpin oraz Peter Tan The Shamino to dwaj najlepsi overclockerzy świata. Na tytuł zapracowali, bijąc kilka udokumentowanych rekordów wydajności.

Procesory Cell w telewizorach
1 września 2008
Już jesienią 2009 r. Toshiba zamierza wprowadzić do swojej oferty telewizory wyposażone w procesor Cell. Informacje o planach firmy przekazali przedstawiciele koncernu podczas trwających w Berlinie targów elektroniki użytkowej IFA 2008.

Nawigacja na żywo
1 września 2008
Blaupunkt zaprezentował nową nawigację Travel Pilot 700 z innowacyjnym sposobem pokazywania obrazu w trybie rzeczywistym, za pośrednictwem wbudowanej kamerki, na tylnej obudowie urządzenia.

Microsoft Office Live Workspace także po polsku
1 września 2008
Microsoft poinformował o udostępnieniu wersji beta usługi Microsoft Office Live Workspace w języku polskim oraz w czterech innych: holenderskim, włoskim, koreańskim i tradycyjnym chińskim, zwiększając tym samym do 10 łączną liczbę języków, w których ta usługa jest dostępna.


Masz XP z SP3? Nie odinstalujesz IE 8
29 sierpnia 2008
Microsoft ponownie poinformował, że posiadacze systemu Windows z SP3 nie będą mogli odinstalować IE 8 w przypadku przesiadki na nową wersję beta.

TV w komórce od nowego roku?
29 sierpnia 2008
UKE ogłosi w listopadzie konkurs na operatora telewizji mobilnej w standardzie DVB-H, zwycięzca ma zostać wyłoniony już w grudniu. Pomysłowi na mobilną telewizję przedstawionemu przez czterech operatorów komórkowych jest przychylna prezes UKE.

Laptop Samsunga lżejszy niż "powietrze" Apple
29 sierpnia 2008
Na trwających aktualnie w Berlinie targach elektroniki użytkowej IFA 2008 koncern Samsung zaprezentował laptop, który ma być odpowiedzią na ultralekki notebook MacBook Air.


Marketing szeptany w sieci
29 sierpnia 2008
Firma badawcza BIGresearch sprawdziła, jak często podczas zakupów klienci kierują się opiniami znalezionymi w internecie. Okazuje się, że poczta pantoflowa wśród internautów działa bardzo sprawnie.


Napisy w filmach na YouTube
29 sierpnia 2008
Większość serwisów, które są własnością Google, rozwija się dynamicznie, np. Google Dokumenty czy Gmail. Jednak w niektórych aktualizacje pojawiają się bardzo rzadko. Tak jest z YouTube, jednak wczoraj w serwisie pojawiła się nowa i trzeba dodać, potrzebna funkcja – możliwość dodawania napisów do filmów.

Najnowsze artykuły

Palit GeForce GTX 1660 SUPER GamingPRO OC test
Testy: karty graficzne
Nvidia, prezentując kolejną kartę graficzną z dopiskiem Super, nie pozwala odetchnąć nikomu: swojemu działowi projektowemu, konkurencji i klientom. Mamy bowiem do czynienia z sytuacją, w której wydajność kolejnych coraz wyższych modeli różni się już bardzo nieznacznie. Marcin Kwiecień

Słuchawki Audeze Mobius magia przestrzeni
Testy: słuchawki
Wszyscy chyba się zgodzą z tezą, że wirtualny dźwięk przestrzenny to już żadna nowość. W wydaniu Audeze jednak jest to cecha unikatowa i coś, co sprawia, że słuchawki zachwycają. Słuchawki Mobius potrafią bowiem rozpoznawać swoją pozycję w przestrzeni i względem niej dostosowywać dźwięk. Grzegorz Karaś

Test myszek, które nie przegryzą portfela
Testy: myszki do 160 zł.
Profesjonalne myszki dla graczy mogą kosztować nawet 600 złotych, ale zwykle taka inwestycja będzie przesadą. Wystarczy rozejrzeć się, aby znaleźć sensowne urządzenia w cenie do 160 złotych. Grzegorz Karaś/Krzysztof Kempski

Kosmiczny internet: Starlink
Trendy: Internet satelitarny. Starlink: Ooo, to działa!
I nie chodzi tu o grę Starlink: Battle of Atlas na PS4, a o gigantyczny projekt szerokopasmowego internetu satelitarnego, opracowywany pod dowództwem filantropa Elona Muska. Założyciel SpaceX i Tesli od jakiegoś czasu planował dotrzeć z internetem do wszystkich zakątków Ziemi i dosłownie otulić glob siecią. Swe założenia realizuje: dzięki satelitom wchodzącym w skład projektu Starlinik internet ma dotrzeć wszędzie czy to na szczyt góry, czy na środek oceanu. Paula Jeziorska

Słuchawki bez kabla: test 8 modeli od 480 do 1370 zł
Testy: Gamingowe słuchawki bezprzewodowe
Poza wieloma oczywistymi zaletami słuchawek z kablem, konstrukcje te mają oczywistą wadę: ograniczają wygodę i krępują ruchy. Jeśli więc chcesz mieć zestaw słuchawkowy, z którym będziesz mógł wstać od komputera i pójść do kuchni zrobić sobie herbatę, technologia bezprzewodowa jest tu niezastąpiona. Grzegorz Karaś

Pudełko czy abonament?
Trendy: Kontrapunkt
Świat oprogramowania konsekwentnie migruje w kierunku usług, za które będziemy płacić (i płacimy) regularnie w postaci abonamentu. Czy taki model to korzyść dla nas użytkowników softwareu? Czy jesteśmy na niego gotowi? Adam Chabiński / Grzegorz Karaś

Zarządzanie dyskami i partycjami: zostań disc jockeyem
Porady: zarządzanie dyskami
W internecie można znaleźć mnóstwo aplikacji służących do zarządzania dyskami i partycjami. Są programy bezpłatne i komercyjne. Nie trzeba jednak daleko szukać. Doskonałe narzędzie znajduje się także w systemie operacyjnym. robert szyszka

Windows 10 w praktyce: zarządzanie prywatnością
Porady: Windows 10
Gromadzenie informacji o użytkownikach to podstawa działania wielu firm informatycznych. Dotyczy to również Microsoftu. Windows 10 to solidne narzędzie do zbierania danych. I choć część przesyłanych do Microsoftu informacji jest mało istotna, to i tak nie ma powodu, by się na to godzić. Robert Szyszka
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto