Tag: oprogramowanie

Włóż dyskietkę! 
Wirtualne dyskietki i stacje dyskietek
Windows XP to system w komputerowym świecie dość wiekowy. Jego premiera miała miejsce w 2001 roku. Mimo to radzi sobie z coraz to nowszymi technologiami całkiem dobrze. Wyjątkiem jest niebywały czasem jego upór w żądaniu dyskietek. A jeśli masz komputer w ogóle pozbawiony odpowiedniej stacji?

Dodatki do Windows
Darmowe programy od Microsoftu
Tym razem pokazujemy programy o zróżnicowanych funkcjach. Od dość rozbudowanego narzędzia służącego do zmieniania opcji w systemie operacyjnym Windows, poprzez program dodający więcej pulpitów do systemu, aż po narzędzie, które z pewnością przyda się osobom często przygotowującym różne prezentacje.

Poczta, gadki i wideo
Aplikacje w Linux Ubuntu
Pokażemy, jak w najnowszym systemie Linux Ubuntu poprawnie skonfigurować skrzynkę pocztową, korzystać z wbudowanego komunikatora Pidgin do rozmów przez Gadu-Gadu (i nie tylko), odtwarzać multimedia.

Zmiana w oknach
Modyfikowanie ustawień Windows
Chcesz maksymalnie dopasować Windows do swoich potrzeb, ale opcje wbudowane w standardowe okna dialogowe nie wystarczają do tego celu? Skorzystaj z darmowych programów, za których pomocą dostosujesz nawet najbardziej wyszukane funkcje systemu operacyjnego.

Pełna automatyzacja
Nagrywanie makropoleceń w różnych aplikacjach
Dzięki makropoleceniom możesz wykonać żmudne i powtarzalne operacje jednym kliknięciem klawisza lub myszki. Pokazujemy, w jaki sposób samodzielnie tworzyć i korzystać z makropoleceń głównie w pakiecie MS Office. Wiedza programistyczna nie jest niezbędna.

Cyfrowa lektura
Elektroniczne gazety w praktyce
Wertowanie kolorowych magazynów i surfowanie po internecie to miłe sposoby spędzania wolnego czasu. A gdyby je połączyć? Jest to możliwe dzięki programom do przeglądania publikacji elektronicznych.

Być na swoim
Faktury w Excelu
Dojrzałeś do założenia własnej firmy? Rozpoczęcie działalności gospodarczej wymaga trochę zabiegów. Najpierw musisz złożyć w Urzędzie Miasta wniosek o wpis do ewidencji, postarać się o REGON, potem GUS, ZUS A gdy już wszystko załatwisz i jesteś na swoim, czas na przygotowanie własnego zestawu spersonalizowanych dokumentów firmowych. Pokażemy, jak zbudować system fakturujący z wykorzystaniem Excela z pakietu MS Office 2003.

Ożywianie pulpitu
Animowane tło w Windows
Znudziła ci się tapeta pulpitu? Zmiany na kolejny statyczny obrazek niewiele dają? Najwyższy czas wypróbować coś nowego. Oto, jak uzyskać animowany pulpit Windows zarówno XP, jak i Vista.

Nowa odsłona PowerPointa
Tips & Tricks do MS Office
W tym numerze pokazujemy dwa sposoby na usprawnienie pracy z programem PowerPoint. Porady są dostosowane do wersji 2003, ale jeżeli inaczej nie zaznaczyliśmy, możesz je zastosować także w innych wersjach tego programu.

Obdarowany Windows
Darmowe programy od Microsoftu
Dzięki prezentowanym w tym numerze programom z Redmond nie tylko sprawdzisz czas z pięciu stref jednocześnie, powiększysz dowolny fragment ekranu na pasku zadań, ale także będziesz mógł oglądać gigantyczne zdjęcia w oknie przeglądarki, a wszystko oczywiście za darmo.

Bezpieczne dane
Wykonywanie kopii zapasowej w Windows Vista
W system Windows Vista jest wbudowany nowy mechanizm wykonywania kopii zapasowych. Dzięki niemu możesz zabezpieczyć dane przed ich utratą, na skutek przypadkowego usunięcia czy w wyniku awarii komputera i dysku twardego.

Obrazy nie z tej ziemi
Komputerowo generowane pejzaże
Tarcza słońca zanurzająca się w morzu, krajobraz księżycowy, niepokojący podziemny albo podwodny świat. Pejzaż w sam raz na pulpit Windows. Zrobisz go sam, korzystając z naszych wskazówek.

PC Forteca
Test pakietów Internet Security
Charakter zagrożeń dla danych komputerowych bardzo się zmienił w ciągu ostatnich lat. Zniknęli żądni sławy twórcy wirusów, za to pojawili się cyberprzestępcy i wyspecjalizowane metody ataków. Program antywirusowy nie wystarcza, trzeba użyć kompleksowego rozwiązania pakietu Internet Security.

Darmowy edytor
Przegląd najciekawszych aplikacji webowych
Webaplikacje dostępne online z każdego komputera zaopatrzonego w zwykłą przeglądarkę i dowolnego miejsca, w którym się znajdujesz. Nie są to wprawdzie tak zaawansowane narzędzia, jak popularne kombajny do wielu zadań, ale potrafią zastąpić sporo prostszych programów. Przedstawiamy 32 najciekawsze aplikacje webowe do różnych zastosowań.

Szybki Word
Tips & Tricks do MS Office
Tym razem coś dla tych, którzy nie lubią tracić czasu zestaw błyskawicznych sztuczek, które przyspieszą pracę w edytorze Word. Publikowane triki oparliśmy na wersji 2003 Worda, ale o ile nie zostało to zastrzeżone, możesz je stosować także w innych wersjach, zwłaszcza XP oraz 2007.

Akcja ratunkowa
Odzyskiwanie skasowanych danych
Czarny scenariusz: padła ci dyskietka, porysowana płyta CD nie daje się odczytać, omyłkowo wyrzuciłeś ważny dokument zamiast jego zbędnej, starszej wersji. Nie załamuj rąk. Masz spore szanse na odzyskanie danych.

Dodatki do Windows
Darmowe programy od Microsoftu
Zastąpią bardzo profesjonalny kalkulator, nieco mniej profesjonalny GPS, niektóre funkcje Visty, na przykład estetyczne przełączanie aplikacji, a ponadto zabezpieczą dane na pamięci przenośnej, ułatwią korzystanie z okna poleceń Mowa o darmowych aplikacjach udostępnianych przez firmę Microsoft. Prezentujemy opisy ich możliwości.

Uwaga, ściśle tajne!
Test programów do szyfrowania danych
Szyfrowanie to doskonały sposób na ukrycie informacji przed niepożądanymi osobami. Dane przechowywane na komputerze możesz szyfrować za pomocą odpowiednich programów. Sprawdziliśmy, które z nich są warte uwagi, a które dają tylko iluzoryczną ochronę.

Elektroniczne życzenia
Jak przygotować świąteczną kartkę
Bożonarodzeniowe życzenia możesz złożyć tradycyjnie na świątecznej kartce. Ale dostarczysz ją adresatowi w nowoczesny sposób elektroniczną pocztą, a przedtem wykonasz, korzystając z komputera i specjalnych programów.

Jeden do wielu zadań
Pobieranie zasobów internetu na dysk
Wdawałoby się, że menedżery pobierania plików lata świetności mają już za sobą. Przynajmniej o jednym nie można tego powiedzieć. Jest nim Orbit Downloader, którego podstawowe funkcje zostały wzbogacone o możliwości wykonywania nowych zadań i program sprawdza się w nich doskonale.

Najnowsze aktualnościAlexa zamilkła w Europie
23 stycznia 2022
Usługa wirtualnego asystenta Amazona nieaktywna w Wielkiej Brytanii i na kontynencie europejskim.

Artykuły z wydań

 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto