Tag: oprogramowanie

Gdzie ten plik?
Katalogowanie danych
Niskie ceny płyt CD i DVD, na których można nagrywać, skłaniają do wykorzystania ich do przechowywania danych. Jak odnaleźć zapisany kiedyś plik? Skorzystaj z aplikacji do katalogowania i wyszukiwania danych w domowych archiwach.

Krzemowe lektury
Elektroniczne publikacje tworzenie i przeglądanie
Najpopularniejszym formatem elektronicznych publikacji jest PDF. Z artykułu nauczysz się samodzielnie konwertować praktycznie każdą pracę do pliku tego formatu. Dowiesz się też, skąd legalnie i za darmo pobrać elektroniczne książki.

Przejrzysty krąg ochrony
Program zabezpieczający Norton 360 2.0
Nazwanie Nortona 360 programem antywirusowym, czy nawet aplikacją typu Internet Security, to poważnie niedomówienie. Zakres ochrony danych zapewniany przez nowy pakiet Norton 360 oznaczony numerem 2.0 jest daleko większy.

Superefekty i wymagania
Program graficzny Corel PaintShopPro PHOTO X2
PaintShopPro zawsze był uznanym programem do szybkiej obróbki fotografii. Nowa polskojęzyczna wersja to duży krok w dziedzinie amatorskiego opracowywania zdjęć. Twórcy programu uwzględnili szybko rosnącą popularność aparatów cyfrowych (także lustrzanek, o czym świadczy obsługa formatu RAW), a tym samym liczbę wykonywanych zdjęć.

Mądry po szkodzie
Test programów do odzyskiwania danych
Skasowane przypadkowo pliki, niechcący usunięta partycja, na której było mnóstwo danych, awaria dysku takie zdarzenia nie należą do przyjemności. W internecie można znaleźć mnóstwo "odzyskiwaczy danych". Z naszego testu dowiesz się, które naprawdę pomagają.

Co widać w oknach
Szczegółowa diagnostyka programów Windows
Nie musisz oczekiwać na rezultaty pracy programu antywirusowego. Możesz sam sprawdzić każdy uruchomiony w Windows element program, usługę, proces, a także wpisy w rejestrze mające znaczenie dla działania systemu.

Własny remix
Samodzielne tworzenie muzyki
Dzięki darmowym programom muzycznym stworzysz w domu własne studio nagrań przygotujesz bibliotekę plików muzycznych, a następnie wykorzystasz je przy tworzeniu swojej unikatowej kompozycji.

Cyberspryciarze
Najsłynniejsze ataki hakerów na przestrzeni lat
Blisko 40 lat temu pierwsi hakerzy za pomocą zwykłego gwizdka oszukiwali centrale telefoniczne i wykonywali darmowe rozmowy międzymiastowe. Dziś potrafią na kilka dni sparaliżować funkcjonowanie europejskiego kraju.

Jeden za wszystkich
Opracowanie i konwersja materiału wideo
Owszem, istnieje kilkadziesiąt różniących się poszczególnymi funkcjami aplikacji do opracowywania i konwersji plików wideo i audio. Ale po co je wyszukiwać i kompletować w celu uzyskania odpowiedniego narzędzia, skoro jest VideoCharge? On jeden zastąpi wszystkie.

Przyjazny edytor
Tips & Tricks do MS Worda
Przedstawione porady przygotowaliśmy głównie z myślą o użytkownikach starszych wersji Worda, ale większość opublikowanych sztuczek można zastosować także w Wordzie 2007.

Coraz łatwiej
Tips & Tricks dla użytkowników Linuksa Ubuntu
W tym miesiącu proponujemy triki i porady związane z korzystaniem z Linuksa w dystrybucji Ubuntu. Dowiesz się, jak automatycznie się logować do systemu, dostosować menu systemowe do własnych potrzeb, korzystać z przydatnych apletów oraz jak ustawić darmowy internetowy telefon w Linuksie.

Wirtualne systemy
Tworzenie maszyn wirtualnych
Z poprzedniego wydania PC Formatu wiesz już, jak zainstalować na dysku jednego komputera kilka systemów operacyjnych. Tym razem pokażemy, jak je jednocześnie uruchomić w odrębnych oknach, by sobie nie przeszkadzały i nie miały zarazem wpływu na system główny oraz znajdujące się w nim dane. Posłużą do tego maszyny wirtualne. Możesz na nich bezpiecznie wszystko instalować.

To twoja sprawa
Usuwanie śladów korzystania z komputera
Czy każdy, kto się po tobie zaloguje na wspólnym bądź publicznym komputerze, musi wiedzieć, co na nim robiłeś? Masz prawo do swoich tajemnic. Zadbaj o nie.

Ogromne kino
Przygotowanie Windows do odtwarzania HD
Twoje marzenia o odtwarzaniu na komputerze filmów w oszałamiających rozdzielczościach możesz zrealizować praktycznie bez żadnych nakładów finansowych. Wystarczy odpowiednie oprogramowanie.

Narzędzie kompozytora
Test programów do tworzenia muzyki
Dzięki specjalnym programom możesz na domowym komputerze tworzyć muzykę bez znajomości teorii muzyki i nut. Wystarczą próbki dźwiękowe, fragmenty piosenek i wirtualne instrumenty. Z naszego testu dowiesz się, który program wybrać.

Biblioteka muzyki
Test menedżerów plików audio
Jeżeli nie możesz już zapanować nad liczbą plików muzycznych zgromadzonych na dysku twardym i zapisanych na płytach, mamy dla ciebie propozycję. Skorzystaj z oprogramowania do zarządzania zbiorami muzycznymi. Przetestowaliśmy takie narzędzia w celu ułatwienia wyboru programu odpowiadającego twoim potrzebom.

Osobista galeria
Podpisywanie wszystkich zdjęć jednocześnie
Wiele obrazków zamieszczanych na witrynach WWW jest oznaczonych np. adresem domeny albo logo właściciela. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś i ty oznakował swoją galerię zdjęć. Wystarczy do tego odpowiedni program.

Bez żadnych opłat
Darmowe narzędzia do Windows
Kolejna porcja przydatnych narzędzi freeware, głównie od Microsoftu, ale także od programistów współpracujących z gigantem z Redmond. Dzięki opisywanym programom dowiesz się więcej o czcionkach, efektywnie wykorzystasz dysk twardy, a nawet podsłuchasz sieć.

Wszystko pod ręką
Przenośne aplikacje na flashdysku
Pamięć flash o pojemności 1 GB możesz dziś kupić już za ok. 20 zł. Ten wygodny nośnik wykorzystasz nie tylko do przechowywania na nim plików, ale także programów, które po podłączeniu flashdysku do komputera uruchomisz na każdym PC, uzyskując w ten sposób coś na kształt przenośnego komputerowego biura.

Odmienione ikony
Modyfikowanie ikon w systemie Windows
Nadaj graficznym elementom systemu niepowtarzalny wygląd i styl. Zrobisz to, modyfikując ikony systemu Windows. Możesz je samodzielnie utworzyć albo skorzystać z gotowych zamienników.

Najnowsze aktualnościAlexa zamilkła w Europie
23 stycznia 2022
Usługa wirtualnego asystenta Amazona nieaktywna w Wielkiej Brytanii i na kontynencie europejskim.

Artykuły z wydań

 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto