Tag: oprogramowanie

Wyrzuć niepotrzebne
Darmowe programy do porządkowania Windows
Usuwanie z systemu Windows zbędnych programów, zdublowanych plików czy niewłaściwych wpisów w rejestrze może się odbyć szybko i sprawnie, jeśli dysponujesz odpowiednią aplikacją. Oto nasze propozycje.

Dane na krążku
Test programów do nagrywania płyt
Do nagrania płyty CD czy DVD potrzebujesz odpowiedniego oprogramowania. Jeśli chcesz zapisać na przykład film z komórki na płycie DVD, czy wideo HD na krążku Blu-ray, nie wystarczą proste funkcje Windows XP i Windows Vista umożliwiające zapis danych czy ścieżek audio. Powinieneś skorzystać z wyspecjalizowanych narzędzi. Przetestowaliśmy najnowsze programy i pakiety do nagrywania płyt.

Błyskawiczna ochrona
Pakiet ochronny Norton Internet Security 2009 PL
Norton 2009 jest jednym z najszybszych i najlżejszych pakietów ochronnych do PC. Na skok wydajności przygotowuje nas już instalacja proces ten, jak na pakiet ochronny, jest bardzo krótki i prosty.

Wirtualna ciemnia
Edytor cyfrowych fotografii Adobe Photoshop Lightroom 2
Czy Adobe Photoshop Lightroom 2 to program dla profesjonalistów, czy też Adobe wykonało ukłon w stronę rzeszy zaawansowanych amatorów cyfrowej fotografii? Starano się sprostać oczekiwaniom obu grup użytkowników.

Pełna zgodność danych
Synchronizacja danych w praktyce
Dziś już nie tylko komputer służy do przechowywania danych. Możesz je zapisywać na zewnętrznych dyskach, kartach pamięci, pendriveach, telefonach komórkowych, palmtopach. W celu wygodnego korzystania z tych danych trzeba je zsynchronizować. Zrobisz to za pomocą jednego programu SyncToy.

Kolektywna i skuteczna ochrona
Pakiet ochronny Panda Internet Security 2009
Panda Security to produkt, który jest promowany jako narzędzie działające znacznie szybciej i skuteczniej od poprzednich wersji. Sprawdziliśmy, jak w rzeczywistości sprawuje się Panda Internet Security 2009.

Telewizja na żądanie
Jak korzystać z aplikacji Joost
Internetowa telewizja na żądanie pierwsze kroki ma już za sobą. Obecnie oferta programowa sieciowych nadawców staje się coraz ciekawsza. Pokazujemy, jak oglądać za darmo przekazy za pomocą aplikacji Joost i TV Online Player.

Wielkie pakowanie
Najlepsze freeware kompresory plików
Program do kompresji danych to niezbędna aplikacja w arsenale narzędzi, które powinny się znajdować na każdym komputerze. Przedstawiamy darmowe, ale bardzo funkcjonalne propozycje.

Drukuj wszędzie
Uniwersalny sterownik do drukarek
W laptopie masz ważny dokument, potrzebny jest wydruk. Niestety, do drukarek działających w miejscu, w którym jesteś, nie masz sterowników Problem? Już nie, dzięki Xerox Mobile Express Driver działającemu z każdą drukarką.

Elektroniczna partytura
Zapisywanie i edycja notacji muzycznych na komputerze
Sibelius to nie tylko nazwisko żyjącego w XIX wieku fińskiego kompozytora, ale także nazwa programu do zapisywania nut nie za pomocą ołówka na papierowej pięciolinii, ale za pomocą myszki na ekranie komputera.

Fotografie idealne
Opracowywanie cyfrowych zdjęć
Współczesne aparaty cyfrowe są na tyle dobrymi urządzeniami, że wykonane nimi zdjęcia wyglądają doskonale bez żadnej dodatkowej obróbki. Niektórym fotografiom warto jednak dodać interesujący efekt czy nieco podrasować ujęcie.

Przezroczyste dyski
Wymiana danych między Windows a Linuksem
Oprócz Windows możesz zainstalować w swoim komputerze coraz popularniejszego Linuksa. A z artykułu się dowiesz, w jaki sposób wymieniać dane między dyskami i pod kontrolą obu systemów Windows i Linux.

Legalna muzyka
Grooveshark miliony piosenek w internecie
Czy jest możliwe uzyskanie dostępu do bogatego zbioru muzycznego bez narażania się na oskarżenia o piractwo ze strony wytwórni muzycznych? Owszem. Internetowy serwis Grooveshark w momencie opracowywania tego artykułu oferował za darmo ponad osiem milionów piosenek.

Zamiast przeglądarki
Aplikacje internetowe na dysku twardym
Surfując po internecie, trafiasz na interesujące funkcje, usługi czy aplikacje, do których działania jest potrzebne połączenie internetowe i przeglądarka WWW. Dzięki Adobe AIR możesz przenieść przynajmniej kawałek internetu na dysk twardy własnego komputera. Bez opłat.

Dostęp ściśle chroniony
Ochrona kont za pomocą haseł
Hasła, hasła, hasła do konta Windows, do komunikatora, do skrzynki poczty elektronicznej. Jak nad tym wszystkim zapanować? Skorzystaj ze sprawdzonego i bezpiecznego menedżera haseł programu KeePass Password Safe.

Pingwin otwiera okna
Aplikacje windowsowe w Linuksie Wine 1.0 w praktyce
Koronnym argumentem przeciwników Linuksa było zawsze narzekanie na niewielką liczbę aplikacji opracowanych do tego systemu. Twórcy narzędzia o nazwie Wine umożliwili uruchamianie aplikacji windowsowych pod kontrolą Linuksa.

Wiśta wio, Vista!
Przyspieszanie działania Windows Vista
Powszechnie się sądzi, że Vista to system powolny i ociężały, o ogromnych wymaganiach sprzętowych. Jednak obecnie każdy nowy komputer ma zainstalowany właśnie ten system. Oto kilka sposobów ożywienia Visty.

W dobrej wierze
Łamanie haseł w praktyce
Łamanie haseł nie zawsze jest związane z uzyskaniem nielegalnego dostępu do informacji. Dzięki narzędziom do łamania haseł możesz odzyskać dostęp do plików, które kiedyś zabezpieczyłeś, a potem zapomniałeś, jakie hasło je chroniło.

Nauka z pecetem
Programy pomoce naukowe dla uczniów
Rozpoczął się rok szkolny. Warto docenić komputer jako narzędzie nauki. W artykule zajmujemy się wspomaganą komputerowo edukacją, prezentując przydatne programy, które ułatwią wykonywanie szkolnych zadań.

Finansowy ład
Darmowe programy do zarządzania budżetem
W tym miesiącu proponujemy narzędzia do zarządzania finansami osobistymi. Programy te znakomicie się sprawdzają podczas kontrolowania codziennych wydatków i ułatwiają zarządzanie domowym budżetem.

Najnowsze aktualnościAlexa zamilkła w Europie
23 stycznia 2022
Usługa wirtualnego asystenta Amazona nieaktywna w Wielkiej Brytanii i na kontynencie europejskim.

Artykuły z wydań

 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto