Głośniki 5.1 - jak podłączyć

Radzimy, jak prawidłowo podłączyć do komputera głośniki 5.1

Wymagania

  • Płyta główna ze zintegrowaną kartą dźwiękową, która umożliwia podłączenie głośników 5.1.

lub

Podłączenie

Podłączamy wszystkie kable zgodnie z instrukcją, która powinna znajdować się przy głośnikach. Następnie uruchamiamy komputer i dokonujemy odpowiednich ustawień.

Po pierwsze przechodzimy do Panelu Sterowania -> Dźwięki i urządzenia audio. W części Ustawienia głośników klikamy na przyciski Zaawansowane.. i przestawiamy na Głośniki Systemu Surround Sound 5.1. Dla pewności sprawdzamy jeszcze zakładkę Audio. Klikamy na pierwszy od góry przycisk Zaawansowane i sprawdzamy czy tam też jest ustawione na: Głośniki Systemu Surround Sound 5.1, jeżeli nie to ustawiamy i gotowe. Teraz powinniśmy cieszyć się dźwiękiem przestrzennym.

Jeżeli dalej nie mamy dźwięku, sprawdzamy czy wszystko jest poprawnie podłączone. Do tego ściągamy najnowsze sterowniki dla karty dźwiękowej. W przypadku kart Realtek (najczęściej stosowane układy zintegrowane na płytach) przy instalacji sterowników zostaje zainstalowany program Sound Effect. Otwieramy go i w zakładce Speaker Configuration ustawiamy 6 CH, natomiast w zakładce Jack Sensing klikamy na Start i sprawdzamy czy nie ma żadnych problemów.

Jeżeli nasza obudowa posiada panel przedni ze złączami audio należy przełączyć za pomocą odpowiednich zworek na płycie głównej, by wyłączyć te wejścia, na korzyść wejść tylnych.

Aby uzyskać dźwięk przestrzenny w Winampie, należy pobrać Winamp Surround Edition.

W przypadku kart Sound Blaster należy odpowiednie skonfigurować ustawienia w programie EAX.

Źródła

http://forum.pcformat.pl

 

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto