Jak doładować komuś konto w Play?

Z tego poradnika dowiesz się jak możesz doładować komuś konto w sieci Play. Sposobów jest kilka. Prezentujemy je poniżej.

Jak doładować komuś konto w Play?

Pierwszym z nich jest doładowanie za pośrednictwem strony internetowej www.doladowania.play.pl. W celu przekazania środków danej osobie należy wejść na tą stronę, podać numer doładowywanego telefonu i kwotę doładowania, wybrać formę płatności (przelew z rachunku bankowego, karta płatnicza, płatność z kontem PayU), dokonać płatności zgodnie z wybraną formą oraz podać swój adres e-mail, na który wysłane zostanie potwierdzenie doładowania. Podany numer telefonu zostanie automatycznie doładowany wskazaną kwotą w przeciągu kilku minut.

Konto bankowe, serwisy internetowe

Konto konkretnej osoby można również doładować z poziomu internetowego konta bankowego, za pomocą zakładki „Doładowanie telefonu". Jeżeli zdecydujemy się na ten sposób w kolejnych krokach musimy podać numer telefonu, który chcemy doładować oraz kwotę doładowania. Następnie należy wyrazić zgodę na dokonanie operacji oraz ją potwierdzić.

W sieci znaleźć można także specjalne serwisy oferujące usługę doładowania telefonu. Na przykład - doladuj.interia.pl.

Telefon z transmisją danych

Do doładowania konta osoby, która akurat tego potrzebuje, wykorzystać można również telefon z dostępem do transmisji danych oraz konto bankowe lub kartę płatniczą. W tym celu w przeglądarce swojego urządzenia należy wpisać adres www.e-doladowaniaplay.pl, podać numer doładowywanego telefonu oraz kwotę jaką chcemy przekazać, wybrać formę płatności (przelew z rachunku bankowego, karta płatnicza), dokonać ją zgodnie z wybraną formą oraz podać swój adres e-mail, na który wysłane zostanie potwierdzenie transakcji.

Karty zdrapki

W przypadku gdy nie mamy akurat dostępu do Internetu konto doładować możemy również za pomocą specjalnych kart zdrapek. Są one powszechnie dostępne i kupić je można w kioskach, sklepach spożywczych, hipermarketach i w wielu innych punktach na terenie całej Polski. Każda karta posiada swój unikalny 14-cyfrowy kod doładowujący i umożliwia doładowanie na kwotę 5, 10, 30 i 50 zł. Należy jednak pamiętać, że doładowanie kwotą 5zł nie przedłuża ważności Play Online na Kartę oraz taryf Play Karta, Nowy Play na Kartę i wszystkich taryf Mix w Play. Chcąc doładować komuś konto wystarczy kupić daną kartę zdrapkę, zdrapać pasek farby zasłaniający kod i przekazać go smsem lub telefonicznie potrzebującej środków na koncie osobie.

Punkty sprzedaży, kody doładowujące

Konto doładować można ponadto korzystając z opcji doładowania elektronicznego on-line, które oferuje wiele punktów sprzedaży, w tym m.in. salony Play, punkty Kolporter, salony Vobis, stacje Statoil, Shell i BP oraz supermarkety Tesco. Żeby doładować w nich konto wystarczy podać sprzedawcy numer doładowywanego telefonu oraz kwotę doładowania. Po pozytywnej weryfikacji należy jeszcze tylko uiścić żądaną kwotę, a środki w krótkim czasie zostaną przekazane pod wskazany numer telefonu wraz z potwierdzeniem całej operacji. W celu zgłoszenia ewentualnej reklamacji, gdyby coś poszło nie tak, należy zachować otrzymany od sprzedawcy paragon fiskalny oraz potwierdzenie doładowania konta.

Konto elektroniczne doładować można także kupując kod doładowujący, dostępny w nominałach 5, 10, 30, 50, 100 i 150zł.

Abonenci sieci Play

Abonenci sieci Play mają także jeszcze inną możliwość doładowania konta osobie posiadającej telefon w tej sieci na kartę lub w mixie. Kwota doładowania zostanie pobrana z środków znajdujących się poza abonamentem. W tym celu należy wybrać na telefonie numer *111# i przejść do sekcji usług lub wpisać kod *111*15*1# i zatwierdzić go zieloną słuchawką. Następnie zostaniemy poproszeni o podanie numeru, który chcemy zasilić i kwotę doładowania.

Drugą opcją jest zalogowanie się do Play24 na www.24.play.pl i wejście w zakładkę „Usługi". Następnie należy wybrać kwotę doładowania oraz podać numer telefonu, który zamierzamy zasilić. Metoda ta oferuje doładowania w przedziale od 10 do 100 zł w zaokrągleniu do złotówki. Wartość doładowania jest kwotą brutto i powiększy ona saldo faktury za dany okres rozliczeniowy w pozycji „Usługi Telekomunikacyjne".

Jeżeli natomiast to my znajdziemy się w potrzebie, a znamy kogoś, kto ma telefon w sieci Play, możemy poprosić o doładowanie wybierając bezpłatny kod *122# i zatwierdzając go zieloną słuchawką.

Istnieje także możliwość skorzystania z opcji „Zadzwoń do mnie". W celu skontaktowania się z daną osobą z prośbą o doładowanie należy wybrać bezpłatny kod *120*numer telefonu #, zatwierdzić go zieloną słuchawką lub wybrać w książce pozycję „Zadzwoń do...".

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto