Jak sprawdzić czy telefon ma simlocka?

Z tego krótkiego poradnika dowiesz się, w jaki sposób sprawdzić, czy twój telefon posiada blokadę karty SIM, czyli tzw. SIM-locka, popularnie zwanego po prostu simlockiem.

Jak sprawdzić czy telefon ma SIM-locka?

Simlock zabezpieczenie w telefonie zakładane na życzenie operatora. Jeśli telefon ma simlocka, próba skorzystania z karty SIM innego operatora będzie skazana na porażkę.

W celu sprawdzenia, czy Twój telefon posiada tego typu blokadę wykonaj następujące kroki (procedura ta jest podobna dla większości urządzeń i zazwyczaj okazuje się skuteczna):

- wyłącz swój telefon;

- włóż do telefonu kartę SIM innego operatora, niż Twój własny;

- uruchom telefon ponownie;

- jeżeli na telefonie pojawi się komunikat o konieczności wprowadzenia kodu odblokowującego lub kodu Unlock, oznacza to, że ma on nałożoną blokadę;

- jeżeli natomiast telefon uruchomi się normalnie i będzie miał zasięg nowej sieci, oznaczać to będzie, że nie posiada blokady w postaci simlocka.

W przypadku, gdy przedstawione kroki okażą się niewystarczające, poszukaj informacji dotyczącej Twojego modelu telefonu i ewentualnego SIM-locka w sieci. Czasami bowiem konkretne modele wymagają jeszcze dodatkowych poczynań, by udało się ustalić, czy jest na nie nałożona blokada, takich jak np. wpisanie specjalnego kodu odblokowującego lub ciągu znaków.

 

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto