Różnice pomiędzy aplikacjami x64 lub x86

Dzięki temu samouczkowi dowiesz się na czym polegają różnice pomiędzy aplikacjami x64 a x86.

Do właściwego działania systemu 64x czyli 64-bitowego potrzebny jest 64 bitowy procesor. Procesory takie jak Core2Duo czy Athlon X2 i ich nowsze wersję są właśnie procesorami 64 bitowymi.

System x64 jest bardzo przydatny, gdy w komputerze mamy więcej niż 3 GB RAMu, obsłuży on nawet 128 GB RAMu. Natomiast system 32 bitowy widzi maksymalnie tylko 3 GB RAMu.

Różnica polega więc na kompatybilności danych aplikacji z różnymi modelami procesorów. Procesory x86 nie obsłużą bardziej wymagających aplikacji.

Architektura 64-bitowa rozwija się coraz bardziej i to w widocznym tempie. Coraz więcej jest wydawanych programów na platformę 64-bitową, programiści gier komputerowych poświęcają z każdym mijającym miesiącem coraz więcej czasu pracy nad ich nową generacją.

Wszelkie problemy związane z kwestiami dotyczącymi kompatybilności aplikacji z poszczególnymi systemami można zgłaszać na Forum PC Formatu.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto