Windows 7 obsłuży nawet 192 GB pamięci RAM
27 kwietnia 2009
Dwaj popularni blogerzy i spece od systemów operacyjnych Microsoftu - Paul Thurrot oraz Rafael Rivera - opublikowali interesujący materiał dotyczący funkcji Windows 7, jakich można się spodziewać w różnych wersjach tego systemu.

Kolejna wersja Google Android już jest
27 kwietnia 2009
Właśnie zakończono prace nad pierwszą ważną aktualizacją mobilnego systemu operacyjnego Google Android. Wydanie oznaczone 1.5 bazuje na wersji rozwojowej Cupcake, o której pierwsze doniesienia pojawiły się już w grudniu ubiegłego roku.

Tryb XP w Windows 7
27 kwietnia 2009
W Windows 7 znajdzie się specjalny tryb, dzięki któremu w nowym systemie będzie możliwe uruchomienie niekompatybilnych z nim aplikacji, które bez problemu działają pod Windows XP.

Windows 7 RC jednak 5 maja - dla wszystkich
27 kwietnia 2009
Kilka dni temu pisaliśmy, że Windows 7 RC być może będzie dostępny dla wszystkich już 5 maja. Wszystko za sprawą omyłkowej premiery witryny Microsoftu. Teraz już jest pewne, że kolejna wersja najpopularniejszego systemu operacyjnego na świecie będzie dostępna za niecałe dwa tygodnie.

Telewizory z dostępem do sieci
24 kwietnia 2009
Panasonic przedstawił nowe telewizory plazmowe oraz LCD z serii G15, które umożliwiają odwiedzanie serwisów internetowych, takich jak YouTube czy Picasa.

Nero Move It dostał CUDA
24 kwietnia 2009
Firma Nero AG poinformowała o wprowadzeniu dodatku do programu Nero Move It. Umożliwia on wykorzystanie technologii CUDA. Dzięki temu do obliczeń związanych z przetwarzaniem wideo można wykorzystać moc procesorów graficznych firmy Nvidia.

Najwięcej fałszywych stron pochodzi... z Polski
24 kwietnia 2009
Firma Symantec podała, że właśnie Polska, w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka) wiedzie niechlubny prymat w liczbie fałszywych stron internetowych wykorzystywanych do ataków typu "phishing".

Seks, narkotyki i przemoc w Second Life - będą zmiany
24 kwietnia 2009
W wirtualnym życiu w Second Life, podobnie jak w rzeczywistości, istnieje przemoc, seks i używki. Dlatego Linden Lab, operator świata, zdecydowała ulokować te wszystkie zjawiska w jednym miejscu. Czy ograniczy to dostęp osobom nieletnim?

Microsoftowi spadła sprzedaż i dochody
24 kwietnia 2009
Po raz pierwszy od 23 lat Microsoft zanotował kwartalny spadek sprzedaży swoich produktów. Jednocześnie koncernowi znacznie spadły dochody - aż o 32 procent.

Battlefield 1943 już w czerwcu na konsolach
24 kwietnia 2009
Kiedy to użytkownicy komputerów będą do września bieżącego roku oczekiwać na grę Battlefield 1943, posiadacze konsoli już od trzech miesięcy będą przecierać szlaki bojowe II wojny światowej.

Google Toolbar także ma swoje laboratorium
24 kwietnia 2009
Kontynuując politykę otwartych testów i wzorując się na Google Labs oraz Gmail Labs, zespół programistów rozwijających Google Toolbar także przygotował laboratorium, za pomocą którego internauci mogą uzyskać dostęp do nowych idei i sprawdzić je w praktyce.

1 miliard aplikacji z AppStore
24 kwietnia 2009
Wczoraj została przekroczona granica 1 miliarda pobrań aplikacji zarówno płatnych, jak i darmowych, ze sklepu internetowego Apple AppStore. Na tę chwilę Steve Jobs i spółka czekali tylko 9 miesięcy.

Parlament Europejski obniża ceny roamingu
23 kwietnia 2009
Odbyło się ważne głosowanie, podczas którego europarlamentarzyści zaakceptowali nowe regulacje dotyczące opłat roamingowych (połączeń głosowych, transmisji danych i wiadomości SMS) na terenie 27 krajów UE. Najlepszą wiadomością dla wszystkich korzystających z połączeń roamingowych jest: będzie taniej.

Ubuntu 9.04 do pobrania
23 kwietnia 2009
Jaunty Jackalope ujrzał światło dzienne. Dystrybucję Linuksa można pobrać zarówno z serwerów, jak i skorzystać z technologii bezpośredniej wymiany plików P2P. Poniżej odnośniki do pobrania oraz najważniejsze zmiany.

Światowy finał Imagine Cup w Polsce
23 kwietnia 2009
Podczas spotkania ze Steve'em Ballmerem, które miało miejsce dziś rano w siedzibie Ministerstwa Gospodarki, prezes Microsoft wraz z wicepremierem Pawlakiem ogłosili, że finał imprezy Imagine Cup 2010 odbędzie się w Polsce.

Setki milionów ataków miesięcznie
23 kwietnia 2009
Podziemna cyberprzestępcza gospodarka stale się rozwija, zmienia się także charakter ataków z sieci. Przestępcy na cel biorą przede wszystkim poufne informacje użytkowników. Takimi wnioskami dzieliła się firma Symantec podczas publikacji raportu o zagrożeniach bezpieczeństwa pochodzących z internetu.

Norton Online Family - ochrona rodzicielska od Symantec
23 kwietnia 2009
W lutym tego roku Symantec zaprezentował publiczną wersję beta nowego produktu zapewniającego kontrolę rodzicielską nad wykorzystaniem przez dzieci zasobów internetu. Dzisiaj zakończył się okres testowy i produkt jest już dostępny w pełnej wersji. Co ciekawe, do końca 2009 roku Symantec obiecuje, że nie będzie pobierał za niego opłat.

25 tys. euro za zwykłą niezwykłą Nokię
23 kwietnia 2009
Kto płaci taką kasę za model 1100? Jak poinformowała holenderska firma Ultrascan Advanced Global Investigations, właśnie tyle są w stanie wyłożyć przestępcy za konkretny aparat fińskiego producenta. Do czego może posłużyć urządzenie?


Kolejny Fallout w 2010 r.
22 kwietnia 2009
Komercyjny sukces gry Fallout 3 przełożył się na znaczne przyspieszenie planów opracowywania kolejnych gier odbywających się w postapokaliptycznym świecie Fallout. Bethesda Softworks zapowiedziała grę o nazwie Fallout: New Vegas.

Najnowsze artykuły

Powrót do składaków
Powrót do składaków
Patrząc przekrojowo na świat telefonów komórkowych, nietrudno zauważyć, że poprzedni rok upłynął pod znakiem powrotu składanych konstrukcji. Historia poniekąd zatoczyła koło ale żeby było to możliwe, wcześniej musiał nastąpić przełom technologiczny. I to w wielu obszarach. MARCIN KWIECIEŃ

Zamieszanie z USB
Zamieszanie z USB
Bez USB nie obejdzie się dziś praktycznie żadne urządzenie. Porty tego standardu są obecne nie tylko w komputerach, ale również sprzęcie multimedialnym, audiowideo czy nawet AGD. Służą do błyskawicznego przesyłania danych z pamięci zewnętrznej, jak również zasilania i ładowania. ROBERT SZYSZKA


Krok po kroku: Podręczny terminarz
Krok po kroku: Podręczny terminarz
Kolejna odsłona cyklu "Porady z pcformatowej szuflady". Kalendarz Google to narzędzie umożliwiające planowanie codziennych zajęć. Pozwala notować terminy wydarzeń i sprawy do załatwienia. Pomoże zorganizować spotkanie, przypomni też o rocznicy ślubu i wizycie u dentysty.


Porady z pcformatowej szuflady: ekran blokady
Porady z pcformatowej szuflady: ekran blokady
Ekran blokady to element, który część użytkowników uwielbia, a część nienawidzi. Jeżeli jesteś jedyną osobą, która korzysta z komputera i nie obawiasz się, że ktoś włamie się, by wykraść twoje dane, zapewne najchętniej wyłączysz Ekran blokady, bo tylko wydłuża czas logowania. Jeżeli jednak często blokujesz dostęp do stacji roboczej, Ekran da ci dostęp do wielu użytecznych informacji. Robert Szyszka

Smartfon wolności: fundacja /e/
Smartfon wolności: fundacja /e/
Porady z pcformatowej szuflady: Jak uniezależnić się od Googlea i zainstalować /e/ alternatywny system operacyjny dla smartfonów. Piotr Rabiej i Michał Michalski

Do widzenia, SETI@home!
Do widzenia, SETI@home!
Było tu wszystko, by przyciągnąć internetową brać. Entuzjaści mogli wziąć udział w nowatorskim projekcie, wraz z innymi pasjonatami użyczyć sprzętu i hobbystycznie, ale zarazem w pełni profesjonalnie szukać życia w kosmosie. SETI@Home stał się fenomenem, który niestety już się skończył. Uzupełnienie numeru PC Format 3/2020.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto